Dövüş sanatı önerisi

SmaçörErkek

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Voleybolcu
Eğer voleyboldan fırsat bulursam bir dövüş sanatı öğrenmek istiyorum teakwondo çok ilgimi çekiyor. Önerebilir misiniz?

Asya Dövüşleri boş ve vakit kaybı. Önerim Grappling temelli BJJ, Jiu jutsu, Güreş, Judo tarzı olacaktır.

Hocam çok saldırgan spor dalları önerdikleriniz birbirlerini çok fazla hırpalıyorlar gerçekten.
Yanlışın var dostum bunlar Strikeing dövüş sporları değil yüze yumruk dirsek tekme vs yemezsin. Aksine en az hasar alabileceğin dövüş türleri bunlar. Ve MMA'de de en çok bunlar iş yapıyor. Tek sıkıntıları profesyonel maçlarında izleyen olmadığı için para getirmiyor. Ama profesyonele oynmayacağın için sorun olmaz bu diye düşünüyorum. Sol Grappling sağ Strikeing örneği. Soldakinde kalıcı hasar alma ihtimalin daha düşük.
1707070117844.png

Jiu jitsu bence kendini koruma anlamındaki en iyi sporlardan birisi.

Hocam hayatım boyunca hiç kendimi korumak zorunda kalmadım o yüzden en azından öğrenme aşamasında hasar görmek istemiyorum aynı zamanda profesyonel voleybol oynadığım için form düşüklüğü yaşayabilirim en minimum hasar alacağım spor dalı bence teakwondo zaten maksimum 1-2 sene yaparım.

Tekvandoda siyah kuşağım var. Dam almadım. Ayağımı yere sıfır açıyorum kafanızın üstünden ayağımı geçirim. Ama dövüş anlamında pek bir fayda sağlayacak bir spor değil. Bir sınavı geçtikten sonra diğer kuşağı geçmeniz için hareket ezberliyorsunuz. Esneme hareketi çok yapıyorduk kas geliştirmedim fazla ama süngere tekme atmak havalı gözüküyor hem de eğlenceli. Her salon aynı mı bilemiyorum ama işte gidip bi salonda oturup nasıl çalıştırdıklarını izleyin.

Tekvandoda siyah kuşağım var. Dam almadım. Ayağımı yere sıfır açıyorum kafanızın üstünden ayağımı geçirim. Ama dövüş anlamında pek bir fayda sağlayacak bir spor değil. Bir sınavı geçtikten sonra diğer kuşağı geçmeniz için hareket ezberliyorsunuz. Esneme hareketi çok yapıyorduk kas geliştirmedim fazla ama süngere tekme atmak havalı gözüküyor hem de eğlenceli. Her salon aynı mı bilemiyorum ama işte gidip bir salonda oturup nasıl çalıştırdıklarını izleyin.

Lisansınız var mı hocam.

Tekvandoda siyah kuşağım var. Dam almadım. Ayağımı yere sıfır açıyorum kafanızın üstünden ayağımı geçirim. Ama dövüş anlamında pek bir fayda sağlayacak bir spor değil. Bir sınavı geçtikten sonra diğer kuşağı geçmeniz için hareket ezberliyorsunuz. Esneme hareketi çok yapıyorduk kas geliştirmedim fazla ama süngere tekme atmak havalı gözüküyor hem de eğlenceli. Her salon aynı mı bilemiyorum ama işte gidip bir salonda oturup nasıl çalıştırdıklarını izleyin.

Bana prosedürü anlatabilir misiniz TTF'nin yaptığı kuşak sınavlarına girmek için neler gerekli.

Lisansınız var mı hocam.

Bana prosedürü anlatabilir misiniz TTF'nin yaptığı kuşak sınavlarına girmek için neler gerekli.

Ustam bizim salondaki hocalardan birinin yetkisi vardı. Sınav yapılıyordu sonra veriyorlardı. Hareketleri doğru yapmam yeterliydi. Belge aldım ama turnuvalara gitmedim. Bizim salonda danları olanları götürmüşlerdi. Ama benim çevrem orada pek gelişmedi. Beslenmem yetersizdi ailemde o konuyu önemsemezdi. Belki kaslarım gelişseydi belki turnuvalara giderdim şu an sana belki daha fazla bilgi verebilirdim. Ama ben hareketleri yaptığıma şükrediyorum. O dönem ailem et pişirmeyi sadece kavurma yapmak olarak bildiğinden dolayı ve ben kavurmayı o yaşlarda sevmediğimden dolayı pek protein almazdım. Vücudum gelişemedi. Yağ oranım bayağı düşüktü sporu bırakınca vücüdum biraz yağlandı topladım. Akrabalar bana hep kızardı zayıfım diye vallahi aklıma geldi o konular gene içim depreşti biriside gidelim sana bir yemek ısmarlayalım dememiş ama eleştirmeye gelince susmazlardı.

Merhaba iyi günler ben konuyu yeni okudum ve merakımı gidermek isterim. 50 kiloyum 14 yaşındayım 1.60 boyundayım kavgaya hiç meraklı değilim ilkokuldan beri ne yumruk yemişimdir ne yumruk atmışımdır ama olası bir durumda kendimi savunmak için hangi spor dalına odaklanmam daha uygun olur ?
NOT: Evde barfiks çubuğum var tek denemede ac karınla 15 tane çekerim,5 veya 10 kilogramlık el ağırlıkları da almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı