Dogalgaz buldugumuza inaniyor musunuz?

Gelen mesajlara sirtimi yaslayarak giriyorum.

3 gündür Türk halkini dogurttugunuz sey refah seviyemizi 1 yılda en az ikiye katlamayacaksa, fiyatlar yarıya inmeyecekse, dünyadaki 'kıro' algımızı değiştirmeyecekse tüm millet tarafından tepki konulmalıdır. 3 gün halkı salak yerine koymak, dili dışarda bekletmek nedir ya? Doğum günü partisi kutlayacak samimiyete gelmişiz reisimizle resmen koca devlet başkanı böyle ona buna mujde kondurduğuna gore. Bu paha biçilemez bir rezalettir. Doğalgazı ilk keşfeden Cinliler bu kadar yaygara koparmamıştır. Rusya'nın gaz yataklarını bulduğunda haberi bir gün bile beklettiğini sanmıyorum.

Elbette sevindim, ama 3 gün sonra kısmıyla gariban vatandaşla alay geçilmesi, aklı başında bir vatandaş olarak hoşuma gitmemiştir. Ayrıyeten o zaten çoktan paylaştırılmıştır birileri arasında siz yine de sevinirken çok yükselmeyin.

Alin size Tekirdag'da bulunan 286 metre kup dogalgaz. O zaman böyle doğurtmamışlardı tüm dunya bizi konusacak falan. Bunların hepsi secim oncesi halkin gozunu boyamaktir. Tabi gozleri aciksa.

1 üniversite bitirdim. 1 tanede 4 sınıftayım. Sektörde yıllardır varım aldığım maaş asgari ücretin 500 600 fazlası onunda zaten 100 - 150 TL'si 6 ay boyunca gelir vergisinden kesiliyor. Benim durumum bu durumda iken gerisi varın siz düşünün. İyi geceler size de sağ olun. O yüzden üniversite okumayın arkadaşlar gidin meslek erbabı olun. En iyisi memur olun ya da bekçi maaşları süper...

Meslek öğrenmek dediğiniz gibi mantıklı bir şey ama, illa bir diploman olması şart bence. Çünkü diploman olmadıktan sonra istersen ağzınla kuş tut yine almazlar :D.

Meslek öğrenmek dediğiniz gibi mantıklı bir şey ama, illa bir diploman olması şart bence. Çünkü diploman olmadıktan sonra istersen ağzınla kuş tut yine almazlar :D.

Türkiye'de diploması olmayıp benden fazla para kazanan insan sayısı o kadar çok fazla ki anlatamam size. Lise diploması yeterli. Örnekler: Berberler, Oto sanayiciler, Garsonlar, Satış Danışmanları, Balıkçılar, Taksiciler, Gündelikçiler, İnşaat vb İşlerde çalışan kişiler. Oto tamircisi, Elektrikçi, Servis elemanı vb... Üstelik ben günde 10 saat çalışıyorum bazen 12 saat...

Türkiye'de diploması olmayıp benden fazla para kazanan insan sayısı o kadar çok fazla ki anlatamam size. Lise diploması yeterli. Örnekler: Berberler, oto sanayiciler, garsonlar, satış danışmanları, balıkçılar, taksiciler, gündelikçiler, inşaat vb işlerde çalışan kişiler. Oto tamircisi, elektrikçi, servis elemanı vb... Üstelik ben günde 10 saat çalışıyorum bazen 12 saat...

Dediğiniz şeyleri anlıyorum zaten. Bende sanayi de çalışıyorum, meslek öğrenmek için gidiyorum. İleride zaten ne olacağım belli olmadığı için şimdiden hazırlık yapıyorum diyebiliriz. :D bu arada diploma derken bende zaten lise diploması olarak söylemeye çalışmıştım. :D dediğim gibi isterseniz ağzınızla kuş tutun, işi çok ama çok iyi bilin yine de diploma olmadıktan sonra iş bulmak zor diye düşünüyorum.

Geçen yıllarda da 1 trilyon metre küp bir şeyler bulunmuştu ama unutuldu nedense, bu meseleyi gündem haline getirmek çok yanlış, bizim için asıl önemli olan Doğu Akdeniz olayına odaklanmamız lazım, oradaki petrol ve gaz yatakları asıl bizi kurtaracak olan şeydir.

Daha önceden bulunduğu düşüncesindeyim fakat seçimlere yol yapma amaçlı kullanılıyor gibi. Bir de 2023 hedef gösterilince illa ki insan şüphe duymuyor değil :) O kadar çok güvenimizi kırdılar ki, gerçekten güzel şeyler yapsalar ona bile inanasımız gelmiyor. Bu da beni üzüyor açıkçası.

Doğalgazı çıkarma maliyetini de bizlere yansıtırlarsa şaşırmam. Tek beklentim döviz kurunda düşüş olmasıydı. Pek işe yaramadı gibi gözüküyor. Aşağıya bir video bırakayım, bakalım ne düşüneceksiniz :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TPAO yıllardır Adıyaman'da, Batman' da ve birçok yerde sondaj yapıp petrol çıkarıyor. TPAO' nun kendi benzinliklerinde mazotun veya benzinin yerli ürünümüz diye yarı fiyata mazot, benzin sattığını gördünüz mü, hayır. Çünkü üretim maliyetleri pahalı kurtarmaz. Aynısı bu gaz için de geçerli. Üretim maliyetleri çok masraflı olacak ve petrol ve gaz fiyatları dünya genelinde düştüğü için de, yine şu an ne fiyata kullanıyorsanız o fiyata kullanacaksınız. Millet zannediyor ki, evdeki doğalgaz kışın 50 TL gelecek, LPG 1-2 TL olacak. Siz bu dönemde fiyatı düşen bir şey gördünüz mü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı