Doğru bilinen yanlışlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hala evrimi reddedenler var demeniz gerekirdi. Maymundan kendi kendine ürediğimiz mevzusu değil bu. Doğal seçilim sayesinde türleşme yaşanıyor. Bu şekilde ortama daha iyi adapte olmak adına her nesilde birkaç küçük farklılık oluşuyor. Böyle olunca da birkaç milyon yılda bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.

Neyse gerek yok tartışmaya, isteyen kabul eder isteyen etmez. Yapilacak bir şey yok.

Hocam bu din konusu değil. Bilim konusu. Teoloji ve bilim iki ayrı daldır, birbirine karıştırılmamalıdır. Ama sizin bileceğiniz iş tabii. Benim size tek söyleyebileceğim ön yargısız bir şekilde, inancınızı bir kenara bırakarak araştırma yapmanız olacaktır.

Komik olan sizsiniz. Milyon tane kanıtı reddediyorsunuz.
Peki nasıl bir maymundan bunca şeyi yapabilen, bunca şeyi düşünebilen bir varlık ortaya çıkıyor ?

Neyse gerek yok tartışmaya, isteyen kabul eder isteyen etmez. Yapilacak bir şey yok.
Hocam bu somut bir şey. Bilim karşıtlığı bu dünyanın en büyük sorunudur. Bu yüzden bu konuda biraz hassasım.
Hocam dediğim gibi Kur'an-ı Kerim'de ne yazıyor ise o.
Müslüman olup da evrimi kabul edenler var. Caner Taslaman ve Enis Doko gibi. Bunlara bakabilirsiniz.

Ne kadar inanmasanda kanıtlanmış kesin bir bilgi tartışılacak bir şeyi yok.
Peki nasıl bir maymundan bunca şeyi yapabilen, bunca şeyi düşünebilen bir varlık ortaya çıkıyor ?
Hocam bu somut bir şey. Bilim karşıtlığı bu dünyanın en büyük sorunudur. Bu yüzden bu konuda biraz hassasım.

Müslüman olup da evrimi kabul edenler var. Caner Taslaman ve Enis Doko gibi. Bunlara bakabilirsiniz.

Doğru bilinen yanlış: Saboteur kavgacı ve linççidir.

Cevap: Hayır arkadaşlar değilim, sadece sizlerin etrafında ne kadar art niyetli insan doluysa benim normal yazdığım şeylere gereksiz tepki gösteriyorsunuz. Haddi aşmayan 1 kelime bile kullanmadığım mesajlara hakaretle cevaplar veriyorsunuz, kavgayı başlatan hakaret ederek sizler oluyorsunuz.

Normal hayatında da ağzı var dili yok denilen, %99 oranda sessiz sakin adamı (tamam bazen sözlü/fiziksel kavga edebiliyorum da hangimizin kusuru yok?) burada hem kavgayı çıkarıp hem linççi diye lanse ediyorsunuz. Ayıp ediyorsunuz.

Dediğim gibi, doğal seçilim. Çevre koşulları bunu gerektirdi ve böyle oldu. Çok daha fazla ayrıntısı var fakat ayrıntıya inmenin bu konuda mantıklı olduğunu düşünmüyorum ve size ne sunarsam sunayım fikrinizin değişmeyeceğini düşünüyorum.

Kuranı kerimde araştırın yazıyor okuyun yazıyor.
Hocam hala ne dediğimi anlamadınız. Kur'an-ı Kerim'de ilk insan olarak Hz. Adem ve Hz. Havva yazıyor eğer okuyor iseniz. Ve ayrıca insanın %70'nin su olduğunu ve insanın topraktan yaratıldığını belirtiyor. E ben bunları biliyorsam niye insanın hala maymundan geldiğini savunayım ki?
Bende Kaleİçi. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı