Doki Doki Literature Club anskiyete yazısı

Ya Steam'den indirirken onu da gordum ama yorumlar dahil kimse bir şey anlatmamis fark olarak.
DDLC Plus tıpkı senin bilgisayarın gibi sanal bir bilgisayarda geçiyor dostum, sanal bir bilgisayar içinde oynuyorsun oyunu ve ekstra olarak içinde fotoğraflar, ses kayıtları v.s oluyor. Oyun çok fazla şeyi etkilediği için deneyimini çeşitlendirecektir.

DDLC Plus tıpkı senin bilgisayarın gibi sanal bir bilgisayarda geçiyor dostum, sanal bir bilgisayar içinde oynuyorsun oyunu ve ekstra olarak içinde fotoğraflar, ses kayıtları v.s oluyor. Oyun çok fazla şeyi etkilediği için deneyimini çeşitlendirecektir.
Oyunda 2,5 saat civari bir surem var, Plus'i alsam bastan mi baslamam gerek?

Doki Doki'ye psikolojik korku oyunu diyen psikolojik korku gormemistir. Nokta.

Oyunda oyle aman aman bir şey yok, rahatça ve kahkaha ata ata oynayabilirsiniz: 3
Yıllardır psikolojik korku oyunu oynarım ama bu oyunu yalnız olduğum, spoiler yemediğim ve kendimi kaptırıp tüm yalnızlığım ile keyiflenerek oynadığım bir ortamda oynadım. Evimde bile kimse yoktu, arayabileceğim kimsem yoktu ve tamamen berbat bir ruh halindeydim. Ayrıca her oyunu içinde kendimi sokarak ve RP yaparak oynayan biriyim bu sebepten ötürü en kötü oyundan bile etkilenerek oynayabiliyorum. Nitekim DDLC'de bu mesele ters tepti ve mesele bambaşka yerlere geldi. Herkes benim kadar etkilenir demiyorum ama benim adıma tarifsiz bir deneyimdi.

Yıllardır psikolojik korku oyunu oynarım ama bu oyunu yalnız olduğum, spoiler yemediğim ve kendimi kaptırıp tüm yalnızlığım ile keyiflenerek oynadığım bir ortamda oynadım. Evimde bile kimse yoktu, arayabileceğim kimsem yoktu ve tamamen berbat bir ruh halindeydim. Ayrıca her oyunu içinde kendimi sokarak ve RP yaparak oynayan biriyim bu sebepten ötürü en kötü oyundan bile etkilenerek oynayabiliyorum. Nitekim Ddlc'de bu mesele ters tepti ve mesele bambaşka yerlere geldi. Herkes benim kadar etkilenir demiyorum ama benim adıma tarifsiz bir deneyimdi.
Oyun guzel ona lafim yok, fakat ilk kez psikolojik korku oyunu oynacaklar icin yapilmis bir oyun. Oyle aman aman germiyor bence.

Anime oyununa 2-3 gerilim sahnesi eklemişler o kadar.
Oyunu nasıl oynadığınıza bağlı. Karakterleri umursayarak ve onların gerçek birer insan olduğunu düşünerek oynayabilirsiniz yada diyologları geçerek tak tak tak tak diye oynayabilirsiniz. Bu oyundan etkilenmek oyuncuya bağlı oyuna değil.

Oyunu nasıl oynadığınıza bağlı. Karakterleri umursayarak ve onların gerçek birer insan olduğunu düşünerek oynayabilirsiniz yada diyologları geçerek tak tak tak tak diye oynayabilirsiniz. Bu oyundan etkilenmek oyuncuya bağlı oyuna değil.
Ben Yuri'ye yuruyorum, siz kimi secmistiniz :D

Oyun guzel ona lafim yok, fakat ilk kez psikolojik korku oyunu oynacaklar icin yapilmis bir oyun. Oyle aman aman germiyor bence.
Şahsen herkesi gerçek birer insan olarak kabul ettiysen ve onlarla bağ kurduysan mesele bambaşka bir hâl alıyor. Korku faktöründen bahsetmiyorum ama duygusallık bakımından gerçekten çok ciddi bir harmanlamaydı benim için. Öyle zıplatıp seni titreten bir korkusu yok ama
Oyunun hikayesinden bağımsız genel yapısı, okunabilir. ]Oyunun dosyaları ile oynuyor olması, oyunun crash yemesi ve sana notlar bırakması, resimler bırakması, zamanla her dosyanın bir bir değişmesi ve silinebiliyor olması v.s
Oyunu ilgi çekici kılan şey sana keşfetmek için çok alan tanıması anlayacağınız. Bu oyunu oyuna sadece çift tıklayıp tıklayıp durarak oynarsanız, diyologları yaşayarak oynamazsanız zaten keyif alamazsınız. Moda girmeniz gerekiyor ve maalesef ben moda girmeye çok müsait bir zamanda oynamıştım.

Şahsen herkesi gerçek birer insan olarak kabul ettiysen ve onlarla bağ kurduysan mesele bambaşka bir hâl alıyor. Korku faktöründen bahsetmiyorum ama duygusallık bakımından gerçekten çok ciddi bir harmanlamaydı benim için. Öyle zıplatıp seni titreten bir korkusu yok ama
Oyunun dosyaları ile oynuyor olması, oyunun crash yemesi ve sana notlar bırakması, resimler bırakması, zamanla her dosyanın bir bir değişmesi ve silinebiliyor olması v.s
Oyunu ilgi çekici kılan şey sana keşfetmek için çok alan tanıması anlayacağınız. Bu oyunu oyuna sadece çift tıklayıp tıklayıp durarak oynarsanız, diyologları yaşayarak oynamazsanız zaten keyif alamazsınız. Moda girmeniz gerekiyor ve maalesef ben moda girmeye çok müsait bir zamanda oynamıştım.

Benimde favorim Yuriydi ama... Oyunu bitirdiğinizde konuşalım :)
Umarim 90 kisi oldurmus bi seri katil degildir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı