Doktorlar neden grevde?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 sayfa doktorları korumuşlar. Arkadaşlar doktorlar sizin vergilerinizle maaş alıyor ve mesai saatlerinde size hizmet etmek zorundadır. Ülkede sadece onların maaşı az değil. Evet şiddete uğruyorlar, kesinlikle şiddeti kınıyoruz ama Ülkede 98 vatandaş doktora karşı saygılı yaklaşıyorsa 2 tane cahilin işlediği suçu niye diğer 98 kişiye yıkıyor, onlara hizmet vermiyoruz? Hastanelerde güvenlik sistemi arttırılıp, şiddet girişiminde bulunanlar devletin sağlık hizmetlerinden faydalanamasın? Çok daha iyi olmaz mı?

Valla ben de o kadar yıl okuyup, o kadar yıl emek verip, birçok insanın yapamadığı şeyleri yapıp da değer görmezsem, saygı görmezsem vasat ücret alırsam durumdan rahatsız olurum.

Bak mesela ben asgari ücretli az alıyor demek ile doktorun az dediğini bağdaştırmak istedim.

@Shinya Kogami burada ise asgari ücret ile geçinemeyenleri de kattım içine. Onca kişi geçinemiyoruz diyor. Hakkını veren var mı asgari ücrete çalışan kişilerin?

Son yazdığımı size yazmadım. Arkadaşın yorumuna genel kitle için yazdım. Siz öyle düşünmüyorsanız üstünüze alınmayın.

Bak mesela ben asgari ücretli az alıyor demek ile doktorun az dediğini bağdaştırmak istedim.

@Shinya Kogami burada ise asgari ücret ile geçinemeyenleri de kattım içine. Onca kişi geçinemiyoruz diyor. Hakkını veren var mı asgari ücrete çalışan kişilerin?

İşte ben de onu diyorum. Siz de çıkın hakkınızı arayın. Siz neden aramıyorsunuz? Şöyle düşünün, siz az maaş alıyorsunuz ve kötü muamele görüyorsunuz. Hakkınızı aramaya gittiğinizde size para neyinize yetmiyor susun oturun deniyor. Bundan daha kötüsü olabilir mi?

10 sayfa doktorları korumuşlar. Arkadaşlar doktorlar sizin vergilerinizle maaş alıyor ve mesai saatlerinde size hizmet etmek zorundadır. Ülkede sadece onların maaşı az değil. Evet şiddete uğruyorlar, kesinlikle şiddeti kınıyoruz ama Ülkede 98 vatandaş doktora karşı saygılı yaklaşıyorsa 2 tane cahilin işlediği suçu niye diğer 98 kişiye yıkıyor, onlara hizmet vermiyoruz? Hastanelerde güvenlik sistemi arttırılıp, şiddet girişiminde bulunanlar devletin sağlık hizmetlerinden faydalanamasın? Çok daha iyi olmaz mı?
Cezalar caydırıcı olsa kimse yapamaz bunları zaten. Dediklerinin olması koca bir hayalden ibaret.

10 sayfa doktorları korumuşlar. Arkadaşlar doktorlar sizin vergilerinizle maaş alıyor ve mesai saatlerinde size hizmet etmek zorundadır. Ülkede sadece onların maaşı az değil. Evet şiddete uğruyorlar, kesinlikle şiddeti kınıyoruz ama ülkede 98 vatandaş doktora karşı saygılı yaklaşıyorsa 2 tane cahilin işlediği suçu niye diğer 98 kişiye yıkıyor, onlara hizmet vermiyoruz? Hastanelerde güvenlik sistemi arttırılıp, şiddet girişiminde bulunanlar devletin sağlık hizmetlerinden faydalanamasın? Çok daha iyi olmaz mı?

98 kişi de ses çıkarsın ki devlet harekete geçsin diye.

10 sayfa doktorları korumuşlar. Arkadaşlar doktorlar sizin vergilerinizle maaş alıyor ve mesai saatlerinde size hizmet etmek zorundadır. Ülkede sadece onların maaşı az değil. Evet şiddete uğruyorlar, kesinlikle şiddeti kınıyoruz ama ülkede 98 vatandaş doktora karşı saygılı yaklaşıyorsa 2 tane cahilin işleediği suçu niye diğer 98 kişiye yıkıyor, onlara hizmet vermiyoruz? Hastanelerde güvenlik sistemi arttırılıp, şiddet girişiminde bulunanlar devletin sağlık hizmetlerinden faydalanamasın? Çok daha iyi olmaz mı?

Maaşları haketiklerinin çok altında onlar maaşı 9000TL yoksulluk sınırı 16.000TL 2. devlet böyle bir şey yapmıyor ki zaten o yüzden grevdeler sende konuda iyiyce saçma ve mantıksız çelişkili şeyler söylemişsin konuda.

Valla ben de o kadar yıl okuyup, o kadar yıl emek verip, birçok insanın yapamadığı şeyleri yapıp da değer görmezsem, saygı görmezsem vasat ücret alırsam durumdan rahatsız olurum.
Ben de olurum hocam da, halkın parasını alıp da onlara hizmet vermeyerek değil. Üstelik saygıyı her doktor diploması olanın değil, insanlara faydalı doktorların görmesi gerekli. Bugün bana randevu vermeyip de (kardiyoloji doktor yönlendirmediği sürece gün vermiyor) kardiyolojiden gün alacaksın diye gönderen hemşire gibi insanlar saygıyı hak etmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı