Doktoruma bazı şeylerimi anlatmaya utanıyorum

Yaklaşık 2 senedir düzenli görüştüğüm psikiyatristim var son 3 aydır ona gitmedim normalde anksiyete için gidiyordum ama son zamanlarda psikolojik olarak daha da çöktüm. Abartısız tam 42 gündür banyo yapmadım, duş almadım kısaca vücuduma su temas etmedi, aylardır diş fırçalamadım günde 16-17 saat deliksiz uyuyorum vb aklınıza gelebilecek her türlü pisliğe sahibim bunları aslında takmıyorum zaten taksam yapardım sizce bunları doktorla paylaşmam etik olur mu? Beni yargılamasından endişe duyuyorum. Troll konu diyeceklere engeli basacağım, ilgi de aramıyorum sadece yardım istiyorum.
Hocam öncelikle anlatırsanız size hiç bir şey diyemez onun işi dinlemek. Bana sorarsanız yüksek bir tepeye çıkın şöyle sesiniz çıktığınca bağırın, sonra önünüze çıkan her canlı ve cansız varlıklarla konuşun (insan hariç) en son bir akarsu falan bulun kendinizi içine atın iyice temizlenin (bu kış denemeyin donarsınız) ondan sonra kendiniz ile konuşun (kendi derdinizi ancak siz çözersiniz) anlatacaklarım bu kadar.

Yaklaşık 2 senedir düzenli görüştüğüm psikiyatristim var son 3 aydır ona gitmedim normalde anksiyete için gidiyordum ama son zamanlarda psikolojik olarak daha da çöktüm. Abartısız tam 42 gündür banyo yapmadım, duş almadım kısaca vücuduma su temas etmedi, aylardır diş fırçalamadım günde 16-17 saat deliksiz uyuyorum vb aklınıza gelebilecek her türlü pisliğe sahibim bunları aslında takmıyorum zaten taksam yapardım sizce bunları doktorla paylaşmam etik olur mu? Beni yargılamasından endişe duyuyorum. Troll konu diyeceklere engeli basacağım, ilgi de aramıyorum sadece yardım istiyorum.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bunları yenmeyi deneyebilirsiniz, kendinizi zorla uyandırın. Alarm kurun tonlarca. Duşa girin, zorlayın kendinizi. Aşabilirsiniz belki. Zaten anlatabilirsiniz onun işi bu.

Daha yaşım 18 hocam ne kızından bahsediyorsunuz evlenicem mi sanki bu yaşta.
Sevmenin yaşı mı var? Yaşıtlarında birisinden hoşlanabilirsin ya da aşık olabilirsin ki bu çok normal bir durum. Birde madem yapılan yorumlara gülüp geçecektiniz neden yardım istediniz? Artı olarak kendinizi düzeltmek için bir sebep aradım ki bunlar çoğu insanı batıran ve çıkartan sebeplerdir o yüzden de yazdım. Bence burada komik olan bir şey yok.
Bu kafayla kusura bakmayın fasulye tanesi kadar ilerleyemessin. Biz sana çözüm sunuyoruz sen sorun üretiyorsun ?
Aynen öyle. Kendisini düzeltmek için değil de sadece bu durumlar arasında millete gülmek için açmış sanki konuyu.

Geçmiş olsun. Hekimim. Psikiyatrist değilim.

Her ne yaşıyorsanız anlatmaktan çekinmeyin. Kendinizi rahat hissetmiyorsanız başka hekime gidebilirsiniz. Hekimler olarak hastaları yargılamıyoruz, yargılamayız, arkanızdan da kötü düşünmeyiz.

Zaman kaybetmemenizi tavsiye ederim.

Sevmenin yaşı mı var? Yaşıtlarında birisinden hoşlanabilirsin ya da aşık olabilirsin ki bu çok normal bir durum. Birde madem yapılan yorumlara gülüp geçecektiniz neden yardım istediniz? Artı olarak kendinizi düzeltmek için bir sebep aradım ki bunlar çoğu insanı batıran ve çıkartan sebeplerdir o yüzden de yazdım. Bence burada komik olan bir şey yok.

Aynen öyle. Kendisini düzeltmek için değil de sadece bu durumlar arasında millete gülmek için açmış sanki konuyu.
Valla hoşlansam da bişey değişmiyor zaten iki kelime konuşamadıkdan sonra niye seveyim. Hoşlandığım kimse şimdiye kadar benimle arkadaş olmadı.

Valla hoşlansam da bişey değişmiyor zaten iki kelime konuşamadıkdan sonra niye seveyim.
Hoşlandıysan onla konuşmak için kendine bir çeki düzen vermeyi düşünebilirsin. Bir de gülen emojiyi atmak çok mu hoşuna gidiyorda atıyorsun? Mesajda komik bir şey yok da.

Geri
Yukarı