Doktorun saçmaliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle kötu bir muammele gördüm
Adam sanarsın sana ağız burun girişmiş ne gördün kötü muamele?
sanki göz sorunum var
Göz dediğin her şeyi başlı başına sorun edebilecek bir organ.
Evdekilere anlatsan ayri dert zaten doktorun bildigini yapiyorlar.
Yaş olarak senden daha olgun oldukları için doğru olan hareketi yapıyorlar.
Sistem her matematik fizik çözeni doktor yaparsa böyle olur.
Eveet geldik beni en çok bileyen yoruma. Sana göre nasıl bir sistem olmalı çok bilen (!) insan? Sistemin eleştirilecek yanları olsa da "Her matematik fizik yapan doktor olursa böyle olur" gibi aptalca bir yorumda bulunmaya seni neyin ittiğini bilmiyorum ama acilen o kafa yapını değiştir. Küçümsediğin o insanlar 2.5-3 milyon insan içinden belirli bir seviyeye gelerek o mesleğe erişmiş insanlar. Her insan aynı yolla çözüm bulmaz, bulamaz. Adam elindeki şüpheyi değerlendirmek için tabii ki başka bir yere sevk edecek. Göz denilen organ, vücudun denge merkezlerinden olmakla birlikte hastalık belirtilerinde sıklıkla kullanılır. Ha bir de tıp fakültesi öğrencilerinin aldığı dersleri bir incele isterim ondan sonra söylenenleri daha iyi anlayacaksın.

Son olarak her şeyden bağımsız olarak bu mesajın en iyi cevap olarak kalmasını istemiyorum. Lütfen gereği yapılsın.

Matematik ve fizik mi ? Sen hiç tıp okuyan bir öğrencinin 6 senede aldığı dersleri ve içeriğini hiç görmemişsin. Aç biraz araştır sonra gel tartışalım.
Bir arkadasim vardi ilk okuldan beri konusuyoruz surekli test cozer ders calisan biriydi. En son isyan etmisti. Tip zor ama oyle olmak zorunda ipini koparan doktor olmamali.

Bir arkadasim vardi ilk okuldan beri konusuyoruz surekli test cozer ders calisan biriydi. En son isyan etmisti. Tip zor ama oyle olmak zorunda ipini koparan doktor olmamali.
Elbette öyle olmalı. Bu cevap yazan sanıyor ki herhalde üniversite sınavından tıp kazandın mı iş bitiyor. Asıl macera ondan sonra başlıyor.

Adam sanarsın sana ağız burun girişmiş ne gördün kötü muamele?

Göz dediğin her şeyi başlı başına sorun edebilecek bir organ.

Yaş olarak senden daha olgun oldukları için doğru olan hareketi yapıyorlar.

Eveet geldik beni en çok bileyen yoruma. Sana göre nasıl bir sistem olmalı çok bilen (!) insan? Sistemin eleştirilecek yanları olsa da "Her matematik fizik yapan doktor olursa böyle olur" gibi aptalca bir yorumda bulunmaya seni neyin ittiğini bilmiyorum ama acilen o kafa yapını değiştir. Küçümsediğin o insanlar 2.5-3 milyon insan içinden belirli bir seviyeye gelerek o mesleğe erişmiş insanlar. Her insan aynı yolla çözüm bulmaz, bulamaz. Adam elindeki şüpheyi değerlendirmek için tabii ki başka bir yere sevk edecek. Göz denilen organ, vücudun denge merkezlerinden olmakla birlikte hastalık belirtilerinde sıklıkla kullanılır. Ha bir de tıp fakültesi öğrencilerinin aldığı dersleri bir incele isterim ondan sonra söylenenleri daha iyi anlayacaksın.

Son olarak her şeyden bağımsız olarak bu mesajın en iyi cevap olarak kalmasını istemiyorum. Lütfen gereği yapılsın.
Bizzat laboratuvarda 933. olmuş tıp okuyan arkadaşım ile çalışıyoruz aktif olarak. Aldığı dersleri de biliyorum, empati kurmak için beraber çalıştık.
Evet dersler çok zor. Evet büyük emek istiyor. İnsanları küçümsediğim yok. Hangi bölümü tercih ederse etsin öyle bir hak hiç kimsede yok.
Ben bahsettiği muameleye yorum yaptım. Ve sözümün de arkasındayım.
Bu cümleyi kurmamın sebebi ülkemizin bulunduğu ekonomik durum yüzünden yüksek sıralamaya sahip öğrencilerin, garanti maddi gelir kaynağı olduğu için Tıp alanına ilerlemesini gözlemlemiş olmamdır. Bunu çoğu Tıp öğrencisi de katılıyor. Neden çok sinirlendiniz anlamıyorum..

Hmm...
Muamelesinde ne gördünüz efendim?
Nasıl bir şey istersiniz?
Gözün değerini bilmezsiniz tabii siz.
Gidin o arkadaşınıza sorun, lütfen.
Ayyyy valla gözüm ağrımaya başladı. :)
Bu benim görüşüm. Nasıl yorumladığınız çok önemli değil açıkçası.
Bu minnak tartışma için yinede teşekkür ederim.

Ben bahsettiği muameleye yorum yaptım.
Doktorun muamelesinde bana kalırsa hiçbir yanlışlık yok. Tekrar dediğim gibi göz son derece önemlidir ve adam doğrusunu yapmış.
Neden çok sinirlendiniz anlamıyorum..
Çünkü genel olarak böyle bir saygısızlık hakim. Kötü niyetle yapmamış olsanız bile çoğu kişinin mesleklere saygısı kalmadı. Adam öğretmenlik okuyor, gördüğü muamele şu "Bir şey kazanamadın da öğretmen mi oldun?" Takdir etme konusunda başarılı olamasak da eleştiri konusunda mükemmeliz.

Matematik ve fizik mi ? Sen hiç tıp okuyan bir öğrencinin 6 senede aldığı dersleri ve içeriğini hiç görmemişsin. Aç biraz araştır sonra gel tartışalım.
Adam doğru söylüyor. Tıp bölümüne giriş için matematik ve fen çözmek şart. 6 senede alacağı derslerden önce bu geliyor.

Doktorun muamelesinde bana kalırsa hiçbir yanlışlık yok. Tekrar dediğim gibi göz son derece önemlidir ve adam doğrusunu yapmış.

Çünkü genel olarak böyle bir saygısızlık hakim. Kötü niyetle yapmamış olsanız bile çoğu kişinin mesleklere saygısı kalmadı. Adam öğretmenlik okuyor, gördüğü muamele şu "Bir şey kazanamadın da öğretmen mi oldun?" Takdir etme konusunda başarılı olamasak da eleştiri konusunda mükemmeliz.
Mesleklere saygım sonsuz. Özellikle doktorluğa. Ama bunun gibi kutsal bir mesleğe girişin basit bir sınavdan ibaret olması beni sinirlendiriyor. Nasıl ki polisler ve askerler göreve başlamadan önce her türlü psikolojik testten geçirilmeli. Bu meslekte öyle olmalı.

Sen ya tıp okuyorsun ya da kafayı yemişsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı