Dokunmatik Ekran İmleci Yan Monitörde Beliriyor - Dokunmatik Monitör Kurulum Ayarları

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar eğer dokunmatik olan ve dokunmatik olmayan toplamda 2 monitörü "Bu Ekranları Genişlet" modu ile kullandığınızda "ANA EKRAN" hangisi ise dokunmatik ekranın imleci o ekranda belirir.

Yani dokunmatik olmayan ekran "Ana Ekran" olarak ayarlanırsa, dokunmatik monitöre tıklanınca aynı kordinatlarda, eğer aynı çözünürlüğe sahip monitörler ise yan monitörde belirecektir imleç.

Eğer özel durumlardan ötürü hem "Ana Ekranı" dokunmatik olmayan ekran yapıp hem de dokunmatik ekrana tıklayınca imleç yine dokunmatik ekranda belirsin istiyorsan yapmamız gereken basit bir ayarlama var.

Denetim Masası > Tablet PC Ayarları > Ekranı Kalem veya Dokunmatik Giriş İçin Ayarla kısmına geliyor dokunmatik monitörmüzün modelini seçiyoruz. Daha sonra kur deyince dokunmatik monitöre gelen beyaz ekrana tıklayıp işlemi tamamlıyoruz.

Çok ayrıntı bir olay, çok nadir kişilerin ihtiyaç duyacağı bir bilgi ancak paylaşmak istedim. Mevzuyu çözüne kadar ciddi sinir atakları geçirebiliyorsunuz :)

Adsız.jpg

Ben kullanıyorum başıma böyle birşey gelmedi. Ana ekran olarak dokunmatik olmayan ekranı kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı