Dolandırıcı Damgası Yemem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum arkadaşlık isteği attım adama 5-10 dakika sonra kabul etti. Keyi de verdim o esnada seninle daha fazla muhattap olmayacağım iyi günler.
Sen ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Sert üslup mu? Anlamıyorsunuz siz, ben anlatıyorum hala dolandırıcı diye gözüküyorum sizin gözünüzde. Halbuki ortada dolandırıcılığın bir harfi bile yok.

Dolandırıcı olsam sosyale gelip bu konuya cevap verir miydim sizce?

Dolandırıcı dediğiniz birini aldatarak mal veya parasını alan ardından ortadan kaybolan kimsedir.

Umarım anlamışsınızdır.
Kardeşinin yaptığına dair bir kanıt sunarsan masum olduğun anlaşılır. Ama kanıtlayamıyorsun ve sana sadece "Allah var, o görüyor" dediğin için inanmamızı mı bekliyorsun?

Kardeşinin yaptığına dair bir kanıt sunarsan masum olduğun anlaşılır. Ama kanıtlayamıyorsun ve sana sadece "Allah var, o görüyor" dediğin için inanmamızı mı bekliyorsun?
Allah var dedikten sonra neden inanmanızı isteyim?

Olayları açıkladım sizin tek takıldığınız detay 'Allah var' mı?
@Moderasyon Ekibi konuyu kilitleyebilirsiniz olay geçti gitti. Kimseyi dolandırmadım etmedim, talihsiz bir olay yaşandı dün, ardından hemen keyi teslim ettim.

Muhattap olmak istemiyorum artık. Cidden yoruldum.

9 sayfa olmuş, aynı şeyi tartışıyorsunuz. Kanıt isteniyor ve siz kardeşim yaptı diyorsunuz. Satış yapan ve daha önceden de yapmış birisi için pek inandırıcı değil. Kardeşinizin yaşı kaç? Kendisi çok küçük ve yaramaz birisiyse önlem alabilirdiniz, ortaokula gidiyorsa tembih edebilirdiniz, büyükse ve aklı başındaysa ve "gel bu işi birlikte yapalım" dediyseniz, üstüne de kardeşiniz arkadaşı engellediyse burada dolandırıcı olan kardeşinizdir.

Herkesin cevabını almak istediği; satış yapıyordunuz, ertesi gün vereceğini söylediniz ve kişiyi engellediniz. Neden? Niye?
Sanırım bunun için vereceğiniz cevap: Kardeşim yaptı.

Bundan sonraki satışlarınız ve kardeşinizle olan bağlarınızı gözden geçirmenizi öneriyoruz. Ayrıca belirteyim, kullandığınız üsluptan ziyade verdiğiniz cevaplar kaçamak olduğu için daha çok göze battınız. Hata etmişiz, kusura bakmayın gibi bir cevabı 2. sayfada verseydiniz konu kapanmıştı.

9 sayfa olmuş, aynı şeyi tartışıyorsunuz. Kanıt isteniyor ve siz kardeşim yaptı diyorsunuz. Satış yapan ve daha önceden de yapmış birisi için pek inandırıcı değil. Kardeşinizin yaşı kaç? Kendisi çok küçük ve yaramaz birisiyse önlem alabilirdiniz, ortaokula gidiyorsa tembih edebilirdiniz, büyükse ve aklı başındaysa ve "gel bu işi birlikte yapalım" dediyseniz, üstüne de kardeşiniz arkadaşı engellediyse burada dolandırıcı olan kardeşinizdir.

Herkesin cevabını almak istediği; satış yapıyordunuz, ertesi gün vereceğini söylediniz ve kişiyi engellediniz. Neden? Niye?
Sanırım bunun için vereceğiniz cevap: Kardeşim yaptı.

Bundan sonraki satışlarınız ve kardeşinizle olan bağlarınızı gözden geçirmenizi öneriyoruz. Ayrıca belirteyim, kullandığınız üsluptan ziyade verdiğiniz cevaplar kaçamak olduğu için daha çok göze battınız. Hata etmişiz, kusura bakmayın gibi bir cevabı 2. sayfada verseydiniz konu kapanmıştı.
Önemli değil, konuyu kilitleyebilirsiniz. Benden alışveriş yapmak isteyen yapar, istemeyen yapmaz.
Herkese iyi günler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı