Dolandırıcıda T.C. Kimlik numaram kaldı

@Hamsi ismaH
Korkutmak gibi olmasın üstüne şirket açabilir, ya da kredi çekebilir. Polise başvurun.
Yapamaz :) Eskide kaldı o devirler, bizzat kişinin kendisinin vergi dairesine gidip beyanda bulunması gerekiyor artık. Beyanda bulunmayacaksa da vekalet vermesi lazım, vekalet için de noter :) Yıl 2002 değil.

Siz iyi misiniz? Adam suç işleyip senin T.C.'ni olay alanında bırakabilir.
Hemen karakola git T.C. Kimliğim çalındı de onlar ilgilenir.
Fiziksel kimliğini değil, tc kimlik numarasını vermiş. Türkiye okuduğunu anlamak konusunda son sıralarda, biraz daha dikkatli okuyalım. Ek olarak herkesin içinde saklı bir seri katil veya sabıkalı hırsız yok.

Paycell kartımıda iptal ettim yani sildim. Alışverişe falan artık her şeye kapalı. Çünkü durumu arkadaşıma anlattım ve eğer yasak bir şey satın almaya falan kalkışsa bile hapis bile yersin dedi. Ben de müşteri hizmetlerini arayıp ne olur ne olmaz kapattım. Şu an hesabı yine satıyor. Başkalarını dolandıracak. Buna engel olamaz mıyız?
Gamesatıs ta desteğe yazdım. Adam bir daha satış yapamayacak.
Hesabı geri aldım arkadaşlar yine çalarsa yine gamesatısa bildirmem gerekir değil mi?
Hiçbir şey yapamaz kafanız rahat olsun.

Son düzenleme:
Paycell kartımıda iptal ettim yani sildim. Alışverişe falan artık her şeye kapalı. Çünkü durumu arkadaşıma anlattım ve eğer yasak bir şey satın almaya falan kalkışsa bile hapis bile yersin dedi. Ben de müşteri hizmetlerini arayıp ne olur ne olmaz kapattım. Şu an hesabı yine satıyor. Başkalarını dolandıracak. Buna engel olamaz mıyız?
Gamesatıs ta desteğe yazdım. Adam bir daha satış yapamayacak.
Dostum, hesap satışının ve alımının yasak olduğu bilindiği halde hesap alım satım sitesi olan bir şirkete bu durumu nasıl açıklamayı düşünüyorsun?
Hesabı geri aldım arkadaşlar yine çalarsa yine GameSatış'a bildirmem gerekir değil mi?
İyi, süper olmuş. Hiç kimseye bildirme. Onlar yasak olmasına rağmen alım satım platformu açıyorlarsa sana yardım etmezler.
Siz iyi misiniz? Adam suç işleyip senin T.C.'ni olay alanında bırakabilir.
Hemen karakola git T.C. Kimliğim çalındı de onlar ilgilenir.
Asıl sen iyi misin kanka? T.C. sini bırakır derken ne demek istedin? Adamda T.C kimlik yok sadece numarası var. Suç işleyip de oraya üstünde T.C. kimlik no yazan kağıt mı atacak :D

Geri
Yukarı