Dolandırıldıktan sonra ne yapılmalı?

@Selim01 normalde dolandırıcılar böyle site göndermez. Onlar başlangıçta biraz para gönderir. İşte şu şu görevleri yapın, size para göndereceğiz der. Sonrasında daha fazla para gönderebilmek için para göndermeniz gerektiğini belirtirler. Ondan sonra parayı alıp kaçarlar. Bu siteyi muhtemelen anneniz kendisi buldu, gene de üstüne gitmeyin derim. 300 bin TL az miktar değil ve pişmanlık duyuyordur. Dolandırıcıların doğrudan 300 bin TL istediğini sanmıyorum. Para annenize muhtemelen tatlı geldi, daha çok kazanırım diye elindeki tüm parayı yatırmıştır. Keşke yapmasaymış ama olmuş bir kere, elden bir şey gelmez.

Hocam biraz daha açık anlatabilir misiniz?
Yani alibaba Cloud'a mı yazmam gerek?
Sanırım İngilizce yazmalıyım.

Orada bıraktığım mail o web sitesi üzerine açılmış maildir alibaba tarafından şikayet için Türkçe ve İngilizce yaz durumu anlat dekontu yolla dolandırıcı olduklarını belirt web sitesine ait numara ve maillerini iste para verip numara ve maili kapatmışlar.

Merhaba ben de bu siteden muzdaribim. Normalde asla yapmam ama yaklaşık 600 TL para gönderildi, 2 görev yaptıktan sonra ben de 1 görev daha yapayım alırım parayı kapatırım konuyu diyordum fakat öyle olmadı. 3. görev için verdikleri parayı geri yatırdım ama görevi bitiremeden daha fazla para istendi 2. görevde de böyle oldu ama az para diye sıkıntı etmemiştim, en son 1800 istendi attım görevi geçtim son 1 görev kalmıştı ki bu sefer o görev içinde 4788 TL isteniyor. Ne yapsam bilmiyorum. Şu an 3V4 görevi bu görevi bitirirsem normalde kazanılan tüm parayı geri atıyorlar ama bilmiyorum.

Orada bıraktığım mail o web sitesi üzerine açılmış maildir alibaba tarafından şikayet için Türkçe ve İngilizce yaz durumu anlat dekontu yolla dolandırıcı olduklarını belirt web sitesine ait numara ve maillerini iste para verip numara ve maili kapatmışlar.

Bilgileri aldık diyelim sonra yapmam gerekiyor?

Geri
Yukarı