Dolandırıldım mı?

Son durum nedir merak ettim. Ben de aynıyım da.

@RezieaL bu adamın yazdığı bütün bilgileri adım adım uygula.

Aşağıda yazdım.

Dolandırılmışsın, 1 tek şey dışında yapacağın diğer şeyler problem, sorun veya icra yaşamana engel olamaz.
Öncelikle bilmen gerekenler;
Bir eğitim sözleşmesi imzalamışsın, muhtemelen şartlarda şu adreste veya şu şekilde eğitim göreceksin diye yazıyordur. Gitsen de gitmesen de parayı ödemek zorundasın.
Bu tip sözleşmeler kambiyor ile aynı şekilde muamele görür bu sebeple bu sözleşmeden sonradan dönmen imkansız.

İlk 15 gün içinde cayma hakkın bulunuyor. Sözleşmede firmaya ait bilgileri(adres, vergi no, unvan gibi) çıkart ve "noter" kanalıyla vazgeçtiğini dolayısıyla cayma hakkını kullanmak istediğine dair bir ihtarname gönder. (sözleşme tarihinden 15 gün sonra gönderilirse anlamı olmaz, 15 güne tatiller dahildir)

Dava, icra durumlarında telefon, faks gibi kanallardan bildirdiğin cayma bildirimi geçerli değildir. Noter kanalıyla gönderdiğin için iptal etmeme gibi bir şansları yok, dolayısıyla yarın bir gün icra davası açsalar bile bir sorun yaşamayacaksın.

* Noterden ihtarname göndermenin belli bir ücreti var, net fiyat konusunda bilgim yok ama 250 TL civarında olabilir.
* Noterden ihtarname gönderirken, 1 nüsha noterde saklanmak üzere, 1 nüsha kendine verilmek üzere, 1 nüsha karşıya gönderilmesini istediğini mutlaka belirt.
* Noterden aldığın evrakı kaybetme.

Bu dolandırıcılık yöntemi hakkında da kısaca bilgi vereyim;
Bir bahaneyle eğitim sözleşmesini imzalattırıyorlar, sonra eğitim verseler bile kalitesiz bir eğitim veriyorlar. Genellikle de vermiyorlar, siz de unutuyorsunuz.
Sonrasında imzaladığınız sözleşmeyle tarafınıza icra davası açıyorlar, 3000 TL+ akdi faiz + avukatlık ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Ben dediklerinin hepsini yaptım şu an rahatım 2 3 kere aramışlardı ihtarname gönderdikten sonra açmadım engelledim başka da bir şey olmadı.

Rezieal'e ne kadar teşekkür etsem azdır kendisi beni büyük bir yükün altından kurtardı.
Hakkını ödüyemem @RezieaL

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı