Dolandırıldım mı?

Dino Ortolani

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dışarıda gezerken önüme 3 kişi geldi ve "14 günlük İngilizce dil eğitimi ister misin?" dedi. Beleş bu arada. Sitenin adı experdil.com Ve born yayıncılık. Neyse ben de kabul ettim bana bir kağıt doldurdular T.C. Mi e postamı ve telefon numaramı falan verdim. Cayma hakkı falan da var dedi bir numara verdi 0850'li o numarayla konuş istersen iptal ettirebilirsin dedi ama kimse çıkmadı telefona seni yönlendireceğiz demesine rağmen.

Neyse büyük ihtimal dolandırıldım eminim. Bir de kağıda her ay 500 lira toplam 3000 lira para yazmışlar. Ben şimdi numaramı e posta mı vb bir şey değiştirerek yırtabilir miyim? Hakkımda işlem yapabilme hakları var mı?

Lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar. Dışarıda gezerken önüme 3 kişi geldi ve "14 günlük İngilizce dil eğitimi ister misin?" dedi. Beleş bu arada. Sitenin adı experdil.com Ve born yayıncılık. Neyse ben de kabul ettim bana bir kağıt doldurdular T.C. Mi e postamı ve telefon numaramı falan verdim. Cayma hakkı falan da var dedi bir numara verdi 0850'li o numarayla konuş istersen iptal ettirebilirsin dedi ama kimse çıkmadı telefona seni yönlendireceğiz demesine rağmen.

Neyse büyük ihtimal dolandırıldım eminim. Bir de kağıda her ay 500 lira toplam 3000 lira para yazmışlar. Ben şimdi numaramı e posta mı vb bir şey değiştirerek yırtabilir miyim? Hakkımda işlem yapabilme hakları var mı?

Neden dil öğrenmek yerine, şu aylık 10 TL alan programlardan kullanmıyorsun, geçmiş olsun

İyi günler, öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz olaylara üniversite ve çevresinde çok yakalanan öğrenci oluyor. Siz de muhtemelen onun gibi dolu dolu bir alandaydınız. Öncelikle size dedikleri cayma hakkını kullanmaya çalışın fakat bir şey olacağını sanmıyorum. Mahkemeye dolandırıcılıktan verirseniz en azından sizden başkası da bu duruma yakalanmayacaktır. Bir daha da sokakta geçen herhangi bir kişiye şahsi bilgilerinizi vermemeye özen gösteriniz.

Merhaba arkadaşlar. Dışarıda gezerken önüme 3 kişi geldi ve "14 günlük İngilizce dil eğitimi ister misin?" dedi. Beleş bu arada. Sitenin adı experdil.com ve born yayıncılık. Neyse ben de kabul ettim bana bir kağıt doldurdular T.C. Mi e postamı ve telefon numaramı falan verdim. Cayma hakkı falan da var dedi bir numara verdi 0850'li o numarayla konuş istersen iptal ettirebilirsin dedi ama kimse çıkmadı telefona seni yönlendireceğiz demesine rağmen.

Geçmiş olsun.

Kağıdınızda cayma hakkı var ise ilgili kuruma caymak istediğinize dair fax gönderin. Gönderdiğinize dair belgenin bir nüshası da sizde olsun. Bunu cayma süresi içinde yapmış olmanız gerek. Ek olarak numaraya ulaşamadığınıza dair video da çekin. Mail adresleri var ise mail de atın.

Cayma süresi bittikten sonra sizi ararlarsa da bunları yaptığınızı söylersiniz. Herhangi bir işlem yapamazlar.

Aynı durum benim de başıma geldi. 1.5 yılın ardından sonunda ürünü iade aldılar. Koçak Yayıncılık tarafından mağdur edilmiştim ben de.

Söylediklerimi cayma hakkı süreci içerisinde yapın ve endişelenmeyin. Bir şey yapamazlar. 1.5 yıllık süreçte her ay taciz etmişlerdi beni. Haciz mesajları geliyordu ama sonunda iade alındı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı