Dolandırıldım mı?

Noter sadece size kağıt vermiyor, firmaya da ihtarname çekiyor.(o kağıdın kopyası yazılı ve resmi bir şekilde firmaya tebliğ ediliyor.) Ondan sonra sıkıntı olmaz.

Teşekkür ederim.

Nüsha normalde fotokopi-kopya anlamı taşır ama noter nüshaları imzalı, onaylı kopya anlamına gelir. Aynı belgeden birden fazla "orijinal" diyebiliriz. Siz noterden istediğinizde o verir ama bu isteğinizi baştan söyleyin.
Bir notere gidin, cayma bildirimi ihtarnamesinin ücretini sorun.(3 nüsha olayını açıklayın, fiyat değişiyor olabilir)
Daha sonra notere firmanın bilgilerini verin, XX tarihinde imzalanan XX sözleşmesinden vazgeçtiğinizi dolayısıyla bir cayma bildirimini ihtarnamesi göndermek istediğinizi bildirin.
Noter muhtemelen direkt olarak hazırlar ve size verir, bilen bir tanıdığınız var ise yanınızda götürürseniz sorun olması durumunda zor durumda kalmazsınız.

Sözleşme kağıdının çoğaltılması anlamına mı geliyor o nüsha yoksa cayma bildirimi kağıdının mı?

Teşekkür ederim.

Sözleşme kağıdının çoğaltılması anlamına mı geliyor o nüsha yoksa cayma bildirimi kağıdının mı?
Cayma bildirimi kağıdının çoğaltılması anlamına geliyor.
Firmaya tebliğ edilmesi amaçlı 1 nüsha.
Sizin saklamanız açısından 1 nüsha.
Sıkıntı olduğunda noter kayıtlarında çıkması için 1 nüsha.

Cayma bildirimi kağıdının çoğaltılması anlamına geliyor.
Firmaya tebliğ edilmesi amaçlı 1 nüsha.
Sizin saklamanız açısından 1 nüsha.
Sıkıntı olduğunda noter kayıtlarında çıkması için 1 nüsha.

Tamam da noter kendisi için ayırmıyor mu benim mi söylemem lazım bana 1 tane verin noter de 1 tane kalsın
Bir de sıkıntı olduğunda noter kayıtlarında çıkması için 1 tane diye.
@RezieaL Kağıtı götürmek şart mı kağıtı kaybettim de bulmaya çalışıyorum ama bulamadım şimdilik.
Polisi aramak fayda sağlar mı peki.
@RezieaL lütfen yardım eder misin
Ne yapacağımı bilmiyorum.

Kağıt olmadan ihtarname gönderme şansım
Var mı yani o sözleşme kağıdı şart mı

Tüketici heyetine vursam ne olur?

Son düzenleme:
Tamam da noter kendisi için ayırmıyor mu benim mi söylemem lazım bana 1 tane verin noter de 1 tane kalsın
Bir de sıkıntı olduğunda noter kayıtlarında çıkması için 1 tane diye.
@RezieaL Kağıtı götürmek şart mı kağıtı kaybettim de bulmaya çalışıyorum ama bulamadım şimdilik.
Polisi aramak fayda sağlar mı peki.
@RezieaL lütfen yardım eder misin
Ne yapacağımı bilmiyorum.

Kağıt olmadan ihtarname gönderme şansım
Var mı yani o sözleşme kağıdı şart mı

Tüketici heyetine vursam ne olur?
Hakem heyeti sözleşmeden vazgeçme konusunda şu aşamada bir şey yapamaz.
Kağıdı götürmen şart değil ama firma bilgilerini, sözleşme tarihini varsa sözleşme adını bilmen gerek.
Polisi aramak fayda sağlamaz ama istersen savcılıklardan bilgi alabilirsin, daha çok faydaları olur. Yönlendirme yaparlar.

Hakem heyeti sözleşmeden vazgeçme konusunda şu aşamada bir şey yapamaz.
Kağıdı götürmen şart değil ama firma bilgilerini, sözleşme tarihini varsa sözleşme adını bilmen gerek.
Polisi aramak fayda sağlamaz ama istersen savcılıklardan bilgi alabilirsin, daha çok faydaları olur. Yönlendirme yaparlar.

Tamamdır teşekkürler ihtarname kağıdın da neleri doldurmam gerek.

Bir de ihtarname çektikten 1 ay sonra elimizdeki ihtarnameyi götürerek arkasına tebliğ şerhini yazdırmak zorunlu mu lazım mı?

Sonucu nasıl öğreneceğim?

Benden size bir tavsiye. Bu tavsiyeyi de bana babam vermişti.
-"Ömründe bedava denen hiç bir şeye inanma, çünkü insanlar artık milleti nasıl dolandıracaklarını bilemiyor."
Hani o yüzden hiç bir şey karşılıksız değildir. Şey diyebilirsin: Youtube, instagram bedava. Sen sadece bir müşterisin. Onlarca reklam çıkıyor karşına değil mi. Öyle düşünün, uyanık olun lütfen.

Geri
Yukarı