Dolandırılma girişimi yaşadım

Computer Geek

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi böyle bir girişim denediler. Buraya atmamın nedeni de sizlerin başınıza buna benzer bir şey gelirse sakın linke tıklamayıp numarayı engellemeniz için. Danimarka kodlu bir numaraydı. (numarayı kaydederken ekranda gözüktü) merak ettiğim bir konu bu mesajı böyle CİMER'e atsam sonuç çıkar mı? Bir de numaralarımıza nasıl ulaşıyorlar?

Dosya Ekleri

• 6709dcc0-3d29-4ef7-98ca-fc5847e975a8.jpeg
    6709dcc0-3d29-4ef7-98ca-fc5847e975a8.jpeg
    48,9 KB · Görüntüleme: 313
wa.me whatsapp'a ait bir API. Linke tıklamanız sorun yapmaz. Ama iletişime geçip dediklerini yapmanız dolandırılmanıza sebep olabilir.

Bana da +679 73502400'den gelmiş cuma günü dolandırılma gibi bir olay yok fakat bunların işi dümen yani gerçek değil umursamayın yeter büyütülecek bir olay yok.
Aynen öyle, benim tek amacım dediğim gibi az da olsa farkındalık yaratmaktı. Ne yazık ki kanan insan sayısı çok. 1 kişi, 1 kişidir.

Başlıkta da yazdığım gibi böyle bir girişim denediler. Buraya atmamın nedeni de sizlerin başınıza buna benzer bir şey gelirse sakın linke tıklamayıp numarayı engellemeniz için. Danimarka kodlu bir numaraydı. (numarayı kaydederken ekranda gözüktü) merak ettiğim bir konu bu mesajı böyle CİMER'e atsam sonuç çıkar mı? Bir de numaralarımıza nasıl ulaşıyorlar?

Numara sanal numara büyük ihtimalle, CİMER'e atarsanız belki sonuç çıkabilir. Ama uğraşmanıza değmez diye düşünüyorum.

Bana da +679 numaradan aynı mesaj geliyor. "WA eklemekle uğraşıyor." yazıyor mesajın sonunda, belki burada aynı mesaj gelenler vardır. Engelleyip geçmek en mantıklısı.

Geri
Yukarı