Dolandırılma hikayem

DoktorBey19

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Doktoru
Sarı siteden bir laptop beğendim, x marka oyuncu dizüstü bilgisayarı.
O zamanlar 1350 Lira yazmış ilana, muadilleri 1700 civarıydı.
Fotoğraflar sahte muhtemelen ama çok temiz cihazdı. Whatsapp'tan yazdım, pazarlık yaptık anlaştık, parayı gönderdim, o bana kargo yapacaktı.
Parayı gönderdim, açıklamaya bilgisayar parası yazdım.
Akşam 5e kadar beni oyaladı. 'Şimdi vereceğim kargoya, birazdan çıkıyorum, yoldayım vs.'
Saat 6 gibi beni her yerden engelledi.

Soluğu karakolda aldım, olayı anlattım, komiser dedi ki ''1 bardak su iç, bulunmaz bu!''

Aradan 2 hafta geçti, bana burs veren 2 avukatımın yanına gittim, amacım burs için teşekkür etmekti. Konu konuyu açtı aklıma bu olay geldi.
Her şeyi anlattım. Neden erken gelmedin diye biraz sitem ettikten sonra işlemlere başladı. Suç duyurusunda bulunduk.
Aradan 15 ay geçti, telefonum çaldı, arayan Silifke Savcılığı. ''Seni dolandıran şu an karşımda oturuyor'' dedi memur :D
Gönderdiğim parayı çekerken ATM kamerasına yakalanmış, konuşmalar elimde, İBAN elimde, direkt itiraf etti ve paramı aldım.

Mahkemeye çıktık, zat x sene hapis cezasına çarptırıldı.

Avukatınız çok önemli, avukatım olmasaydı 1 bardak su içmiştim.

Kimsenin malı kimseye yar olmaz, kolay yoldan para kazanma çabasına girmeyin, 1300 lira için paslı ranzalarda, rutubetli koğuşlarda yatmaya değmez!

Son düzenleme:
Sarı siteden bir laptop beğendim, X marka oyuncu dizüstü bilgisayarı.
O zamanlar 1350 lira yazmış ilana, muadilleri 1700 civarıydı.
Fotoğraflar sahte muhtemelen ama çok temiz cihazdı. WhatsApp'tan yazdım, pazarlık yaptık anlaştık, parayı gönderdim, o bana kargo yapacaktı.
Parayı gönderdim, açıklamaya bilgisayar parası yazdım.
Akşam 5E kadar beni oyaladı. 'şimdi vereceğim kargoya, birazdan çıkıyorum, yoldayım vs.'
Saat 6 gibi beni her yerden engelledi.

Soluğu karakolda aldım, olayı anlattım, komiser dedi ki "1 bardak su iç, bulunmaz bu!"

Aradan 2 hafta geçti, bana burs veren 2 avukatımın yanına gittim, amacım burs için teşekkür etmekti. Konu konuyu açtı aklıma bu olay geldi.
Her şeyi anlattım. Neden erken gelmedin diye biraz sitem ettikten sonra işlemlere başladı. Suç duyurusunda bulunduk.
Aradan 15 ay geçti, telefonum çaldı, arayan silifke savcılığı. "seni dolandıran şu an karşımda oturuyor" dedi memur :D
gönderdiğim parayı çekerken ATM kamerasına yakalanmış, konuşmalar elimde, IBAN elimde, direkt itiraf etti ve paramı aldım.

Mahkemeye çıktık, zat X sene hapis cezasına çarptırıldı.

Avukatınız çok önemli, avukatım olmasaydı 1 bardak su içmiştim.

Kimsenin malı kimseye yar olmaz, kolay yoldan para kazanma çabasına girmeyin, 1300 lira için paslı ranzalarda, rutubetli koğuşlarda yatmaya değmez!

Bizde dolandırılmıştık yıllar önce o kadar binlerce lira değil 4 yıl önce 200 liraydı. O paraya da ihtiyacımız vardı tabii dolandırıldık. Karakol siber suçlar cart curt bir sürü kişi aynı tongaya düşmüş, ifadeler alındı sonuç sıfır. Dediğiniz gibi bir avukata gitsem 50 defa bulunmuştu tabii ki.

Geri
Yukarı