Dolandırılmak

Zelkowa

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Biraz komik gelecek fakat 21 yaşında bir elemandan Steam hesabı aldım. Takribi 3 gün içerisinde hesabını geri aldı ve beni çeşitli mecralardan engelledi. Kendisine bir şekilde tekrardan ulaştığımda beni tanımadığını, hesabın bende olduğunu söyledi ve yine engelledi. Bir de tekrar ulaşırsam beni tehdit suçundan (ki hiçbir şey demedim) şikayet edeceğini söyledi.

Ben 27 yaşında işinde gücünde bir insanım. Normalde güler geçerdim 1000TL için fakat bu şekilde yaşımdan küçük birinin bana muamele yapmasını yediremiyorum. Kendisinin elimde ev adresi, T.C. kimlik numarası vesaire mevcut. Bilişim suçlarına şikayet etsem bir sonuç alır mıyım? Elimde ticaretin videosu da mevcut.

Not: Steam hesabı alınmaması gerektiğini ben de biliyorum fakat bir ihtiyaç neticesinde almıştım.

Teşekkür ediyorum.

Pek bir sonuç çıkmaz herhalde. Çıkması için karakol karakol veya avukat avukat gezmeniz, zaman ve para harcamanız lazım. Malum birçok kişinin bilgisi internette geziyor. Onun bilgileri dahi olmayabilir. Bazı "bücürlerin" Discord'da ciklet parasına kimlik bilgisi sattığını görebiliyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı