Dolap üzerinden ayakkabı alırken dolandırıldım

Parayı gönderdiği kişiyi bulmak mesele değil ki. Onun suçlu olduğunu ispatlamak sıkıntı. Sosyal medya hesabının o kişiye ait olduğunu ispat etseniz bile o mesajları onun göndermediğine dair getireceği savunmalar vs. var.
Hesabından belli olmazmı

Yani 700tl için herhangi bir avukat uğraşırmı veya savcılık uğraşırmı onu merak ediyorum

Yani 700tl için herhangi bir avukat uğraşırmı veya savcılık uğraşırmı onu merak ediyorum
Sizinle aynı durumu yaşayan çok fazla insan var. Bir çoğunun soruşturması takipsizlikle sonuçlanıyor.
Hesabından belli olmazmı
Nasıl belli olabilir ki? Farzedelim banka hesabından kişiyi buldunuz. O kişi ile iletişime geçtiğiniz instagram hesabını ilişkilendirmek için 2. bir aşamaya geçeceksiniz. Bu aşamada bilmiyorum ama eğer siz parayı gönderdikten sonra "Evet geldi, Para ulaştı." vb. bir geri dönüş aldıysanız belki yardımcı olabilir. Ama tabi siz parayı herhangi bir açıklama olmadan göndermiştiniz bu da bir handikap. Ama naçizane tavsiyem savcılıkta işlemleri başlatın. Size maddi külfet oluşturmayacak kadar da peşinden koşun. Belli olmaz.

Merhaba. Dolapta bir ayakkabı gördüm. 700tlydi. Satıcı ile iletişime geçtim Instagram'dan pazarlık yaptık IBAN ile 500TL'ye aldım parayı gönderdim fakat kişi bana 15 gündür kargolamıyor. Sürekli oyalıyor. Elimde sadece Instagram msjları var. Başka da bir şeyi yok. Paramı geri alabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor? 500TL gerçekten lazım IBAN açıklamasına da hiçbir şey yazmadım.

Benim de benzer bir olay başıma gelmişti. Şahısı CİMER'e veya savcılığa gidip şikayetçi olursan en geç 1 aya dava açılır. IBAN kimin üzerine ise de onu takip ederler. Ama mesajları da çıktı çıkarıp getirmelisiniz. Ben şahsen şikayetçi oldum en sonda adam davamı çekersem daha fazla para vercegini söyledi ve verdi.

Hesabından belli olmazmı

Ama Instagram'dan bulamaz savcı veya polis.

Benim de benzer bir olay başıma gelmişti. Şahısı CİMER'e veya savcılığa gidip şikayetçi olursan en geç 1 aya dava açılır. IBAN kimin üzerine ise de onu takip ederler. Ama mesajları da çıktı çıkarıp getirmelisiniz. Ben şahsen şikayetçi oldum en sonda adam davamı çekersem daha fazla para vercegini söyledi ve verdi.

Ama Instagram'dan bulamaz savcı veya polis.
Uğraşmayımmı

İşte dolap bu yüzden var. Dolandırılmamak için. Kurtarmanız biraz zor gibi.

Bilgisiz arkadaşlar yine iş başında. Sen konuşmaları vs delilleri alıp savcılığa başvur. Bu bir dolandırıcılıktır parası önemli değil.

Bilgisiz arkadaşlar yine iş başında. Sen konuşmaları vs delilleri alıp savcılığa başvur. Bu bir dolandırıcılıktır parası önemli değil.
Cidden bakarlarmı gelirmi para adam ig msjlarınıda silmiş ss alamadım sadece para attığım iban var

Adam instagramdan msjlarıda silmiş sadece para attığım dekont var arkadaşlar dekontta açıklama yazmadım alma şansım varmı gideyimmi savcılığa

Yrdım

Hort

Son düzenleme:
Cidden bakarlarmı gelirmi para adam ig msjlarınıda silmiş ss alamadım sadece para attığım iban var

Adam instagramdan msjlarıda silmiş sadece para attığım dekont var arkadaşlar dekontta açıklama yazmadım alma şansım varmı gideyimmi savcılığa

Yrdım

Hort
Şansın iyice düşüyor. Silinmiş mesajları ss al savcılığa git. Belki loglarına erişirler.

Bence hiçbir türlü alamazsın gibi üstüne soğuk 1 bardak su iç dolap gibi uygulamadan almak yerine 100 TL uygun alayım diye dolandırılmışsın maalesef dolandıran kişi bunu yapan biridir sürekli seni kandırmış yapabileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum para gönderirken ayakkabı için yazsan faydası olurdu ama random öyle attıysan sanmıyorum geri alabileceğini.

Yeni konular

Geri
Yukarı