Dolap uygulamasında iade süreci nasıl işliyor?

Angelcorpse

Kilopat
Yer
İstanbul/Kadıköy
Dolap üzerinden bir ürün aldım. Ürün kusurlu çıkınca iade talebinde bulundum. Satıcı itiraz etti ama dolap beni haklı buldu. Ben de ürünü kargoladım fakat ürün satıcıya teslim edilmiş ama satıcı gıcıklık olsun diye teslim aldığını onaylamıyor. Bu süreç nasıl olacak şimdi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolap üzerinden bir ürün aldım. Ürün kusurlu çıkınca iade talebinde bulundum. Satıcı itiraz etti ama dolap beni haklı buldu. Ben de ürünü kargoladım fakat ürün satıcıya teslim edilmiş ama satıcı gıcıklık olsun diye teslim aldığını onaylamıyor. Bu süreç nasıl olacak şimdi?

Hocam özel değilse ne aldınız bir de ne kusuru vardı?

Dolap da hep alıcının yanında satıcı olmak zor o uygulamada kitap satsan yırtıp iade ederler sana patlar.
Onaylanma süresi var onun.
Annemin 1k ya yakın satışı var çok bir sıkıntı çıkmadı ama bazıları gerçekten sıkıntı çıkartıyor beğenmiyor ürünü defolu hale getiriyor iade ediyor.

Dolap üzerinden satış yapmakta almakta gereksiz uğraştırıcı, alıcıyla aynı ilde çıkarsam yüz yüze görüşerek satmaya çalışıyorum. Elektronik ürünleri kullanıp iade eden bile var, dolap'ın 2.el sitesi oluşuyla alakası yok.
Karşı taraf iade ettiğinde ne olursa olsun onu haklı duruma çıkarıyor, sizin iadenizi büyük ihtimalle yatırırlar.

Ürünü ilk kontrol ettiğim zaman satıcının yazdığı şey dünyanın en komik şeyleri arasına net girer.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-16-00-17-21-1.png
    Screenshot_2022-11-16-00-17-21-1.png
    83,2 KB · Görüntüleme: 78

Yeni konular

Geri
Yukarı