Dolap'tan iPhone almak

Hocam iPhone'larda SIM Yok yerine Servis yok yazıyor.
Emin misiniz? İPhone 5 ,5s,6,6s,7P,11 Cihazlarını kullandım hiç birinde sim kart takılı değilken servis yok uyarısı görmedim.Her zaman ''SIM YOK'' yazıyor.

Test fotoğrafları istemeyi unutma batarya ömrü vs.

Genelde ilan fotoğraflarına koyuyorlar şimdi satıcı 12 saat içerisinde iptal talebimi onaylayacak onaylamazsa ne olur bilmiyorum ama daha kargoya vermediği için üründen vazgeçebilme hakkımın olduğunu düşünüyorum.

Emin misiniz? iPhone 5, 5s, 6, 6s, 7p, 11 cihazlarını kullandım hiçbirinde SIM kart takılı değilken servis yok uyarısı görmedim. Her zaman "SIM yok" yazıyor.

Genelde ilan fotoğraflarına koyuyorlar şimdi satıcı 12 saat içerisinde iptal talebimi onaylayacak onaylamazsa ne olur bilmiyorum ama daha kargoya vermediği için üründen vazgeçebilme hakkımın olduğunu düşünüyorum.

12 saat içinde onaylamazsa büyük ihtimalle paranız iade edilir dolaptadir şu an paranız.

Emin misiniz? İPhone 5 ,5s,6,6s,7P,11 Cihazlarını kullandım hiç birinde sim kart takılı değilken servis yok uyarısı görmedim.Her zaman ''SIM YOK'' yazıyor.

Hocam emin değilim tekrar kontrol edeyim bir dakika.

SIM yok yazıyor ama şebeke çekmeyince Servis yok yazıyor.

Yani görseldeki cihaz şebekesi çekmeyen bir yerde olabilir. Veya dediğiniz gibi kayıtsızdır.

12 saat içinde onaylamazsa büyük ihtimalle paranız iade edilir dolaptadir şu an paranız.

Şu an Dolap'ın bakiye havuzunda satıcı her türlü kabul edecek. Çünkü daha kargoya verilmedi ve ürünü almaktan vazgeçtim. Satıcı iptal etse bile canlı destek ile görüşürüm sorun yok diye düşünüyorum.

SIM yok yazıyor ama şebeke çekmeyince servis yok yazıyor.

Yani görseldeki cihaz şebekesi çekmeyen bir yerde olabilir. Veya dediğiniz gibi kayıtsızdır.

Cihazda SIM kart yokken o hatayı veriyormuş. Cihazın yurt içi olduğunu söyledi, bu durumda tek bir seçenek kalıyor.
Anakarttaki SIM çipi veya yuvası arızalı, bildiğiniz gibi özellikle Apple cihazlarda anakartta herhangi bir tamir çok pahalı. 2000TL'ye gelen cihazın üstüne 500-1500 arası tamir masrafı ödeme olasılığı var. Zaten şimdi iptal talep ettim umarım bir terslik olmadan iki taraf içinde sıkıntısız bir süreç olur.

Satıcı ilanda eğer aldığınız ürünün (varsa) herhangi bir ayıbını belirtmemişse doğrudan iade hakkına sahipsiniz. Satıcıdan ürün ile ilgili aldığınız bilgileri nasıl aldınız? Yorumlardan sorarak aldıysanız güzel, bunu kanıt olarak sunabilirsiniz. Bunun dışında ilk başta da söylediğim gibi satıcıya karşı hak iddia edebilmek için ilanda belirtilenin aksi bir durum olması gerekiyor.

Satıcı ilanda eğer aldığınız ürünün (varsa) herhangi bir ayıbını belirtmemişse doğrudan iade hakkına sahipsiniz. Satıcıdan ürün ile ilgili aldığınız bilgileri nasıl aldınız? Yorumlardan sorarak aldıysanız güzel, bunu kanıt olarak sunabilirsiniz. Bunun dışında ilk başta da söylediğim gibi satıcıya karşı hak iddia edebilmek için ilanda belirtilenin aksi bir durum olması gerekiyor.

Hocam iptal ettim satıcıyı kargoya vermeden direk para iademi aldım. Normalde alacaktım ama sadece bütçem ona yetiyor diye alacaktım yoksa rengi ve çiziklerden baştan kaybetmişti bir de SIM sorunu çıkınca malum güvenemiyor insan iyice korkup iptal ettim.

Geri
Yukarı