Dolar 17 TL Olursa?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında şöyle olur böyle olur diye konuşuyoruzda olacak şey şu, 17 olacak halk yine anca Facebook'ta Twitter'da kısacası internette ayaklanacak sonra yavaş yavaş 16TL'ye düşecek. Sıcak suyu açtığımızda fazla sıcak olunca nasıl sıcaklığı azaltıyorsak ve o sıcaklığa alışıyorsak 17'den 16'ya düşünce de öyle olacağız.

mitolojivegercek_132918101158.jpg

Sabah kalktığımızda şu şekilde bir kaos çıkması muhtemel.

BİM ürünlere zam yapınca müşteriler daha şimdiden kasiyerlere ve mağazaya tehtitler savurmaya başladı. Dolar 17 TL olursa düşünemiyorum bile. Kıyamet günü filmlerine benzer ortalık.
%52lik kısmın yine sokaga cıkacaginı sanmiyorum. Hatta cikanlari fetöcü diyip %52 lik kısmı meydanlara davet ederler 😅😅

Teoride 17₺ olabilir. Olamaz diye bir şey yok. Ancak bugünün ekonomik dengelerine baktığımızda beğenilsin ya da beğenilmesin, az olsun ya da çok olsun, öyle ya da böyle üretim yapabilen (beraberinde ihracat yapabilen) hiçbir ülkenin ekonomisi 4 - 5 yıllık resesyona girmez. Dolayısıyla böyle bir olayın olacağını düşünmediğim gibi öngörmüyorum da.

Ancak hükümetin çok daha radikal önlemler alması gerekiyor. Şimdiye kadar açıklanan yöntemler işe yarar mı? Elbette yarar fakat yetersiz.

Öyle olmasını bekleyen onbinlerce sözde Türk vatandaşı kişilik var.

Aslında şöyle olur böyle olur diye konuşuyoruzda olacak şey şu, 17 olacak halk yine anca Facebook'ta Twitter'da kısacası internette ayaklanacak sonra yavaş yavaş 16TL'ye düşecek. Sıcak suyu açtığımızda fazla sıcak olunca nasıl sıcaklığı azaltıyorsak ve o sıcaklığa alışıyorsak 17'den 16'ya düşünce de öyle olacağız.
Şöyle olacak dolar kuru 7,30 iken herkes sosyal medyadan bir şeyler yazacaktır.Sistem toplayacakların gözü yaşlı vb. gibi dolara yatırım yapılan ya da gerçekleşen şeylere mutlaka yazacaklardır.Dolar 2TL düşecektir.7,30'dan 5'e düşmesi gibi.Düştükten kısa bir süre sonra ise 6,70 gibi değerlereçıkacaktır.Fakat 7,30'da ki gibi sesleri çıkmayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı