Dolar 9 TL olursa ne yaparsınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maaşı dolar ile almıyoruz sıkıntı değil.

Cidden bu ekonomi yüzünden. Okuma hevesimde kalmadı. Üni mevzunlarının % kaçı 10.000TL üstü maaş alıyor? Eskiden çok rahat 5000TL'ye aile geçindirilirken şu an 5000TL tek yaşayanlara bile yetmiyor.

O kadar abartma, 5000TL tek yaşayanlara nasıl etmiyor tek kişi için 1500 kira 750 yemek 500 elektrik 250 su desen bile rahat geçiniyor. 5 kişilik bir aile zor da olsa 5000TL ile geçinebilir.

1 ay sabrederek bekleyebilirsin. (!)

Amerika'ya taşınırım.
O kadar abartma, 5000TL tek yaşayanlara nasıl etmiyor tek kişi için 1500 kira 750 yemek 500 elektrik 250 su desen bile rahat geçiniyor. 5 kişilik bir aile zor da olsa 5000TL ile geçinebilir.

Bir ekran kartı alacağım 6.000TL'nin altında güzel bir ekran kartı bulamıyorum. Tek bir maaş güzel bir ekran kartı almaya yetmiyor. 5000TL'ye sadece temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz.

Ben maaşımı dolar aldığım için kötü oluyor benim açımdan ama düşmesini istiyorum. Tabi Türkiye'deki ürün fiyatları da dolar bazında düşecekse. Dolar artıyor diye zam yapanlar inince hiçbir şey yokmuş gibi aynı fiyata ürünleri satmaya devam ediyor.

Amerika'ya taşınırım.

Bir ekran kartı alacağım 6.000TL'nin altında güzel bir ekran kartı bulamıyorum. Tek bir maaş güzel bir ekran kartı almaya yetmiyor. 5000TL'ye sadece temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz.
İnsanlar mining için ekran kartı almak isteyip stokları bitirdiği için olmasın?
Dünyanın her yerinde şu an böyle.
Eğer mining furyası başlamasaydı, 4000-5000 arasına 3060TI alıyor olurdun.

• Beğen
İfadeler: 900
Türkiye Devleti'nin fiilen sona ermesi(!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı