Dolar 3.75 TL Oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomi iyiye gitmiyor. Türkiye'de üretim ekonomisi yok. Gereksiz dış politika krizleri de durumu daha kötüleştiriyor. Doların artmasının en kötü yönü ise, teknoloji ürünlerindeki artıştır. Bu direkt bizim gibi teknoloji tutkunlarını çok kötü etkiliyor.

Ekonomi Jölelinin (Yiğit Bulut'un) eline verilirse geleceğimiz yer burasıdır. :)

Bitcoin 5700$ civarı.
Dolar/TL 4'e kadar, hatta 4.5'e kadar gider.

Ya ben bizim milletimizi gerçekten anlamıyorum...
Ülkemizin ne durumda olduğu ve böyle giderse ne olacağı belli...
Ama yine de bu millet kendi çıkarlarını düşünüyor, anlamış değilim.
Yok RAM fiyatları uçtu, yok işlemciler böyle oldu.
Yahu güzel kardeşim senin aldığın bilgisayar parçaları nereden geliyor?
Madem dolar yükseldiğinde o parçaların da fiyatının yükselmesini istemiyorsun o zaman kendin üretsene!
Ha yok bu Türklerden bir cacık olmaz diyorsan da bu duruma razı ol.
Biz burada ülkenin, vatandaşın durumunu konuşuyoruz senin takıldığın şeye bak!

Yediğimiz (yiyemediğimiz) hayvanları, o hayvanların yediği samanı bile anca yurt dışından getiriyorken teknolojide ilerlememiz masallarda bile gerçekleşmez be kardeşim.
Durumun böyle olduğunu kendisi de biliyor, ancak tek işi oturduğu yerden: "Bak dolar yükseldi ben 8 GB RAM alacaktım, alamadım :D" demek. Bir de pişkin gülüşleri yok mu, alacaksın küreği...

Ülkede zaten üretim sınırlı. Bunun en büyük kanıtı para birimi değeri. Tarım başta olmak üzere giderek azalıyor. Elimizde hazine değerindeki tarım arazilerine otel, bina vs. yapılıyor. İleride yiyecek sıkıntısı çıkarsa duble yollardaki asfaltlarla yeni yapılan binaları parçalayıp parçalayıp yeriz. Ya da yollara baka baka doyarız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı