Dolar 3.94 - Euro 4.12 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Din, siyaset, tarih ve nice konu başlıkları... Tüm bunların içinde balon gündemlerle oyalanan insanlar, öyle ya da böyle tartışmaya dahil.

...dinleyenler bir elin parmaklarını geçmiyor.

Dinlemekten aciz olanların, anlamamakta ısrar ettikleri her gerçeğin altında, yek vücut eziliyoruz.

15 sene dile kolay, terörist cemaate prim vermeyin dedik dilimiz döndüğünce. Dinlemekten aciz sefiller yüzünden, benim evimin tepesinden F16 lar uçmuş, insan sıfatını hak etmeyen yaratıklar uçurmuş, 15 sene içinde kendilerine verilen primlerle ülkenin sahibi sanmışlar kendilerini...

Dinlemekten, anlamaktan aciz bu kokuşmuş zihniyet, dinlenmek istiyor her şeye rağmen.

Güven mi kaldı dinleyeyim ! Ne önce ne de sonra... Ne ektin ki biçmek derdindesin !

• Beğen
İfadeler: GCN
Konu almış başını yürümemiş, koşmuş. :) İnsanların içinde ne kadar birikmiş şey varmış? Resmen kusmuşsunuz. :)

• Beğen
Ecevite Yazar Kasa Fırlatan Esnaf Yıllar Sonra...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15895003_690048617827953_8763235658311942064_n.jpg

Konu almış başını yürümemiş, koşmuş. :) İnsanların içinde ne kadar birikmiş şey varmış? Resmen kusmuşsunuz. :)
Emin ol bu sadece %5'i daha fazlasını söylemeye kimsenin cesareti yok.

Son düzenleme:
213 mesaj, 5066 görüntülenme ile Technopat Top 10 Konular'a girer miyiz? Gerçi öyle bir şey yokta. :)

Dosya Ekleri

• dsad.png
    dsad.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 121
Ecevit'in kendi sesiyle dostlarına vedası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hemen bir güncelleme yapalım: 12/01/2017 Dolar günü 3.76, Euro ise 3.99 ile kapattı.

Ya cidden almıyor kafam 13. sayfadan sonra sinirlenip yazma ihtiyacı duydum artık.
Nedir bu dış güçler muhabbeti yok tüm dünya Türkiye'ye Türk'lere düşman falan. Biz duygusal bir milletiz Türk dendiğinde yüreğimiz kabarır hemen. Ama o dış güçlerin öyle mi, bizi Türk olduğumuz için mi bitirmeye çalışıyorlar yoksa 2023'de Amerika ile Rusya kadar güçlü olamamamız için mi?

Herkes düşüncesinde özgür tabide bir kere olsun a haber'den başka şeylere de göz atın. Akşam haberlerinden bahsetmiyorum Türkiye'nin durumunun Cumhurbaşkanı'nın bahsettiği kadar güllük gülistanlık olmadığından, ekonominin dolar yakmakla çözülmeyeceğini bilenlerden bahseden haber kanallarından bahsediyorum. Sözde bahar gelince bütün terörü duman etcez. Halkı oyalamaya devam. İnşallah öyle olur inşallah yok olurlar ama olasıda gelmiyor ne diyim yani.

Bütün ana haber bültenlerinde aylardır başkanlık konuşuluyor. Bu mudur ihtiyacımız olan şey? Şuan başkanlığa geçmenin bunun aylarca gündemi meşgul etmesinin kime ne yararı var. Bilim insanlarımız öldürülüyor, iyi mühendislerimiz intihar ediyor, bir şey üretmek isteyen, gerçekten yararlı bir fikri olan kişinin suratına bütün kapılar kapanıyor. Piyasadaki tekel muhabbetini bari çözünde üretmek isteyen adamın bari önü açılsın.

Ülkedeki en büyük yatırım yıllardır emlak. Taş, taş,taş... Noldu hani sanayiye ne var sanayi neden duruyor? Bu süreçte kaç Ali Ağaoğlu ortaya çıktı. Bir tane adam akıllı üretimimiz ihracatımız yok hala.

Suriyedeki savaşı körüklediniz şimdi ne geçti elinize bu durum çok mu iyi. Savaştan kâr mı ediyoruz. Aksine savaşın türettiklerine günde 3-4 canımız gidiyor. Kimse Suriye'deki olayların kızışmasında Türkiye'nin parmağının olmadığını söylemesin bana. Suriyeye gitmek üzere Hatay'a yola çıkan koli koli silahları kendim gördüm ve bunlar çok az sayıdaki silah sanayilermizden çıkıyordu. Bundan 4-5 yıl önce Türkiye bununla meşguldü işte. Suriyenin iktidarına karşı gelen teröristlerine yardım etmekle. Bunu halkına zaten açık açıkda yapıyor.
Terörist dendiğinde aklınıza sadece Cumhurbaşkanının ilan ettikleri gelmesin ÖSO'da bir terör örgütüdür, Suriye yönetimine göre. Biz Pkk'nın nasıl terör örgütü gibi muamele görmesini batıdan bekliyorsak Esad'da aynı şeyi bizden bekliyor. Onlar nasıl Brüksel'de çadır kuruyorlarsa. Suriyenin teröristleride Hatay'da kuruyor...
Her şey bir yana bu vatana canım feda. Allah sonumuzu hayır eylesin. Her gün dua ediyorum cidden artık. Bu terör belası bitsin çocuklar yetim kalmasın diye de ne ektiysek onu biçiyoruz.

• Beğen
Ben 1 haftadır uyuyamıyorum..

Bilemiyorum arkadaşlar yani düşündüm taşındım; Acaba biz iyi olduğumuz için mi kaybediyoruz hep? Yani bakarsanız gerçek hayatta iyi olan insan bile hep kaybeder, zorba kan emiciler bir şekilde hep rahata kavuşmuşlardır. Çünkü iyi olan insanda hırs olmuyor gerçekten, amacı olmuyor, planı olmuyor. Ama zorba insanlar birşeylere sahip olmak için sürekli bir plan peşinde oluyor, ne bileyim iyiler bu dünyada geçinemiyor. Düşündüm ki acaba devletler de mi böyle işliyor. Yani Amerikaya baktığın zaman sömürü, vampirlik o kadar çok ki(insanlarını kastetmiyorum, yöneticilerini kastediyorum), beyin, bilim adamı, kaynak bakımından her taraftan sömürüp o kadar güce ulaştığını düşünürsem, yani bakıyorsun Irak'a girmiş (özgürlük bahanesi ile) petrol gitti, İngilizler bile Lozan'da Musul'u vermemek için o kadar diretmiş ki biz de bitap düştüğümüz için mecbur kabul edilmiş. Yani ben Amerika'nın refahına o kadar özenirim ki herkes ister, bir maaşla GTX 1080 almak:kalp: ama şimdi düşününce o kadar masumun, o kadar afrikalının, o kadar kadın çoluk, çocuk hatta atalarımızın katliamı, hatta yerlilerin sömürülmesi gerçekten bu kadar kanın ardından o rahata ulaşmak istermiyim diye düşünmeden edemedim gece gece.

Çünkü bize rahat yok iyi olduğumuz sürece, ne zaman şeytanlaşırsak o zaman rahatı tattırıyorlar bunlar.
Çünkü gerçeğe baktığımda da sağlamasını yapıyorum, iyi olan hiç bir insan rahata erememiş Osmanlı dönemi hariç. O da zor zalem Güç ile 600 yıl sürebilmiş. Ama bu sömürü imparatorlukları dahala yıkılamıyor, çünkü zorbalar her zaman çok daha hırslı oluyor.

Örneğin Ecevit dönemi Kıbrıslı Türklerin o kadar canını yakmışlar ki, girilmek zorun kalınmış ve devülasyonlar, ambargolar, kuyruklar peşinden gelmiş. Sürekli iç çatışma çıkarılmak isteniyor 50'lerden beri. Şimdi de acaba Amerikanın istemediği şeyler mi yapılıyor. Dolar aldı başını gidiyor. Düşünmeden edemedim. Büyük resmi göremiyorum gerçekten neler oluyor. Biz iyi olduğumuz sürece bize rahat olmadığını anlamış bulunmaktayım. Ah o resmi görsem, bu kadar stresse girmezdim zaten. İşlemci %80'lerden inmiyor. Sürekli bir malware çalışıyor sanki arkaplanda.

Bilemiyorum arkadaşlar yani düşündüm taşındım; Acaba biz iyi olduğumuz için mi kaybediyoruz hep? Yani bakarsanız gerçek hayatta iyi olan insan bile hep kaybeder, zorba kan emiciler bir şekilde hep rahata kavuşmuşlardır. Çünkü iyi olan insanda hırs olmuyor gerçekten, amacı olmuyor, planı olmuyor. Ama zorba insanlar birşeylere sahip olmak için sürekli bir plan peşinde oluyor, ne bileyim iyiler bu dünyada geçinemiyor. Düşündüm ki acaba devletler de mi böyle işliyor. Yani Amerikaya baktığın zaman sömürü, vampirlik o kadar çok ki(insanlarını kastetmiyorum, yöneticilerini kastediyorum), beyin, bilim adamı, kaynak bakımından her taraftan sömürüp o kadar güce ulaştığını düşünürsem, yani bakıyorsun Irak'a girmiş (özgürlük bahanesi ile) petrol gitti, İngilizler bile Lozan'da Musul'u vermemek için o kadar diretmiş ki biz de bitap düştüğümüz için mecbur kabul edilmiş. Yani ben Amerika'nın refahına o kadar özenirim ki herkes ister, bir maaşla GTX 1080 almak:kalp: ama şimdi düşününce o kadar masumun, o kadar afrikalının, o kadar kadın çoluk, çocuk hatta atalarımızın katliamı, hatta yerlilerin sömürülmesi gerçekten bu kadar kanın ardından o rahata ulaşmak istermiyim diye düşünmeden edemedim gece gece.

Çünkü bize rahat yok iyi olduğumuz sürece, ne zaman şeytanlaşırsak o zaman rahatı tattırıyorlar bunlar.
Çünkü gerçeğe baktığımda da sağlamasını yapıyorum, iyi olan hiç bir insan rahata erememiş Osmanlı dönemi hariç. O da zor zalem Güç ile 600 yıl sürebilmiş. Ama bu sömürü imparatorlukları dahala yıkılamıyor, çünkü zorbalar her zaman çok daha hırslı oluyor.

Örneğin Ecevit dönemi Kıbrıslı Türklerin o kadar canını yakmışlar ki, girilmek zorun kalınmış ve devülasyonlar, ambargolar, kuyruklar peşinden gelmiş. Sürekli iç çatışma çıkarılmak isteniyor 50'lerden beri. Şimdi de acaba Amerikanın istemediği şeyler mi yapılıyor. Dolar aldı başını gidiyor. Düşünmeden edemedim. Büyük resmi göremiyorum gerçekten neler oluyor. Biz iyi olduğumuz sürece bize rahat olmadığını anlamış bulunmaktayım. Ah o resmi görsem, bu kadar stresse girmezdim zaten. İşlemci %80'lerden inmiyor. Sürekli bir malware çalışıyor sanki arkaplanda.
Ben rivayetlere hurafelere pek inanmam. Ama doğru teorilere güvenim tam. Türkiye'nin bulunduğu coğrafi konum açısından ve Cumhuriyetin kurulduğu andan itibaren süregelen üstümüzde oynanan oyunlar bir gün bitecek. 100. yıla doğru yaklaşıyoruz, krizle gelen krizle de gidebilir, bu tekrar bir milletin dirilişi de olabilir. Hatta bu dünya da barış ve huzuru da aktif şekilde getirebilir.
Tevratta, Yehova'nın 'Fırat ve Nil nehri vaad edilmiş topraklardır' demesi bu acıları çekmemizin tek nedeni, en fazla 65-70 sene hüküm sürebilecek yahudi devleti sonuna yaklaştığı için olsa gerek bu çalışmalarını yürütüyor. Ne demişti yahudi Rockefeller (veya Rockshild) dünya da 10 banka var ise 9'u bizimdir, Bu adamların parayı yönetiyor olması elbette anormal değil, çünkü 'yahudi' sıfatının ortadan kalkacağı dönemde içlerinden biri baş kaldırarak yahudi soyunu devam ettirmek istemiş, ve şuan da olduğu gibi dünyaya yön vermekteler. Ama haklılar ki hırslı insanı tebrik ederim, milyonlarca insanı uyutup 'sadece israil, yahudiler!' diye hırslanıp bu seviyeye gelmek gerçekyen zor. İsrailli bir çok konuştuğum yahudi kız-erkek kişilere sorduğumda osmanlıyı benden iyi biliyor olmaları çok garip. Hatta söyleyebilirim ki dün bir İsrailli kız aynen bana şunu ingilizce olarak yazdı bayağı bir konuştum: ''Theodor Herlz, sultanınız Abdulhamitten İsrail için özerklik istedi ve siz Türkler vermediniz. Sence de intikam alması gereken yahudi ulusu mu yoksa sizler mi?' dedi. Hayretle mesajıma devam ettim, fakat hiç bir şeyi kabul etmemekle beraber masum olduklarını söylemekteler. Ve öyledir ki 'Katilsiniz! İşgalcisiniz!' dediğimde bir sinirle 'eğer devletim ve ulusum hakkında konuşacaksan cevap vermeyeceğim!' yazdı ingilizce olarak. O kadar ırkçılar ki bu seviyeye gelmelerinin sebebi belki de bu. Hatta ilk başta bana İbranice cevap verdi, ben ingilizce konuşmam yazdı çevirerek anlayabildim. Fakat damarına bastığım gibi döktürdü ingilizcesini. Bir çoğu böyle inanın, bu insanların dünyaya hükmediyor olması tesadüf olamaz. Neyse ki benim kadar ırkçı değiller. :)
Derslerinde Türk tarihini ve bir çok ulusun tarihini öğrendiklerini söyledi. Ve gariptir ki bir video izlemiştim israilli küçük çocuklar bir tatbikat gibi alanda ve spiker soruyor 'elindeki bomba ile ne yaparsın?', 'bu silah ile napmayı düşünüyorsun?' 8-9 yaşlarında ki bu veletlerin verdikleri cevaplar: Bir arap öldürebilirim, bu bombayı filistine atmak isterdim, bu tank ile arapları öldürdüğümü düşündüm, çok mutluydum.
Görüyorsunuz değil mi? İşte bu, onların bu denli güçlü olmasını sağlıyor, yanlışta olsa güç sebebi bu.
Bizim çocuklar? Sokaklarda serserilik yapıyor, YouTube'da oyun videosu atmakla meşgul, çizgi film izlemekte, ellerinde tabletler ve telefonlar.
Türkiye Merkez Bankasında zaten payları bile var bunların. Dolar üzerinden ekonomik yaptırımlarla uğraşmaları boşuna değil. Zannımca Tayyip Erdoğan anlaşmayı 2013'te bozdu ve şuan da Erdoğan'ı istemekteler. Darbe, gezi vs bunun bir sebebi olabilir. Veyahut 3. dünya savaşına sürüklenmekteyiz, 3 kutsal kitaba göre de bu savaş Suriye sınırı kanla dolmadıkça gerçekleşmeyecektir şuan da bu olmaya başladı, 2. ise bu savaşın mutlak surette Türkiye'de Amik ovasında başlayacaktır. 3 kutsal kitap mensupları da buna göre hazırlık yapmaktadır. Armageddon vs... Fakat belirtilmektedir ki, bu savaşta öncülük edecek ordunun %60'ını Türkler oluşturmakla birlikte, bu savaşın sonunda dünya barış ve huzur içinde yaşayacak ve uzun bir süre savaşlar ölümler olmayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı