Dolar 7.39!

Dolar maksimum alçak noktaya 2021 ilk haftasında ulaşır sonrasında tekrar yükselişe geçer diye düşünüyorum. Bu nedenden dolayı tüm paramı kenara koydum ve 2021 2.haftasında tüm paramı Bitcoin'e çevireceğim size de tavsiye ederim.

Bende onu diyorum zaten. Herhangi biriyle savaş olsa yer bizi.
Şimdi Rusya ile savaştık diyelim.
Az da olsa Orta doğu'da nüfuzumuz var ve bu da elimizden giderse olan ABD'ye olur.
ABD bize düşman da olsa yardım eder veya dolaylı olarak savaşa katılır.

Not: Şu an Rus ekonomisi bizden çok daha kötü durumda.

Faiz arttırımlarıyla dolar baskılanıyor şu an. Faiz artırımı ise kimsenin çalışmadan parasını faize koyup değerlenmesini sağlıyor. Bu da uzun vade de enflasyon'un yükselmesine sebep oluyor. Bu yıl faiz azaltımı olursa dolar hızlı bir şekilde yükselişe geçecektir. Çünkü faiz daima arttırılamaz.
Doların kalıcı olarak düşmesinin tek yolu ise üretim. Yani yazılım, donanım, tarım ürünleri vs. gibi alanlarda yatırımlar yapmak.
Faiz artırımı ne demek ? Faiz artırımı, toplumun emeği'nin-ekmeği'nin bir kısmını yabancıya daha doğrusu parası olana; bu ülkeye parasını belli bir vade ile koyması karşılığında verilmesidir. (Kendi tanımım, ciddiye alınmaması gereklidir.)

Şimdi Rusya ile savaştık diyelim.
Az da olsa Orta doğu'da nüfuzumuz var ve bu da elimizden giderse olan ABD'ye olur.
ABD bize düşman da olsa yardım eder veya dolaylı olarak savaşa katılır.

Not: Şu an Rus ekonomisi bizden çok daha kötü durumda.
Akşam akşam güldürdün paşam çok sağ ol :D.

Geri
Yukarı