Dolar aldı başını gidiyor!

Hocam akrabalarımdan biliyorum. Eskiden bu kadar vergi yükü yoktu. Şuan her şey vergi. Kimse kimseyi kandırmasın ekonomi 2010 dan bellidir geriliyor.
Ben kendi ailemden biliyorum, o zaman vergi vardı, o zaman da KDV vardı, o zaman da ÖTV vardı, ha vergiler arttı mı arttı ama neden arttı? Paramızın değeri düştükçe vergiler de artar, ekmek de artar, benzin de, yani değişen bir şey yok. 2012'de ekonomi, 12 bin dolar kişi başı yıllık gelirle zirveyi görmüş, 2016'da 10 bin küsür dolar olmuş, şu anda belli değil. Ama asgari ücret dolar bazında hep aynı, biz küçükken de geçinemezdik, şimdi de fark yok yani. Ekonomiyi, eğitimi yönetenler iyi yönetemedikçe değişmez bu. İnsanlar mantıklı olmazsa yine değişmez, değişeceğine inancım da yok zaten. Atı alan üsküdarı geçmiş...

İşsizlik artar mı artmıştır tabi. Ekonomi olarak zayıflama var tabi, çünkü satılan şeylerden kazanılan hazır para suyunu çekiyor. Yani herkes aklını başına alsın, ayağını yorganına göre uzatsın, yoksa yorganın uzayacağı falan yok, kısa işte, kazancımız az bu kadar basit. İşsizlik çok, o yüzden de daha yüksek kazanç isteyemiyorsun çünkü kapı dışarı edilirsin adam çok..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı