Dolar düşecek mi?

ConTroller

Decapat
En iyi cevaplar
1
Yaklaşık bir sene önce bir Arap ile tartışmıştık. Sonra bana bir laf attı ve birşey diyemedim.
"En azından benim ülkemde Trump'ın bir tweeti ile dolar fırlamıyor."

forester5415

Yoctopat
En iyi cevaplar
0
Dolar düşmez ama belki yükselme ivmesi azalır. Şahsi kanaatim salgın sonrası düzenin değişeceği,rekabetin tekrar başlayacağı yönünde.Daha da artacaktır uzun vadede.O yüzden bu hafta içi verdim ben siparişimi.Siyasete göre yol çizersek,hepimiz yolsuz oluruz.
Saygılar...

Anacharsis

Centipat
En iyi cevaplar
0
Yer
Mardin
Türk Lirası değer kaybediyor. Yani trump falan hikaye.
Bence Türk lirası gayet uygun. Çünkü hindistan veya başka bazı ülkelere göre paramız çok değerli. Yani bence ingiltere, Amerika gibi ülkelerin para değerleri çok yüksek. Ve doların çok yüksek olduğunu hissetmemizin bir diğer sebebi de, firmaların fiyaltarı arttırıp önceki fiyatları yapıp indirimdeymiş gibi fırsatçılık yapmaları.

Son düzenleme:
En iyi cevaplar
41
Yer
Çengelköy

Yaklaşık 2 sene önce sorulmuş. Sorulduğu gün 1 ABD Doları = 4,85 Türk Lirası.

ConTroller

Decapat
En iyi cevaplar
1

HABAR

Megapat
En iyi cevaplar
33
Yer
Kütahya
Türkiye'de piyasa bugün o kadar uygun ki bugün X liraya aldığınız her ürün, yarın 2X lira oluyor.

Bütün bunlar bir yana, şu anki artışların tek sebebi dolar değil. O yüzden beklenmeli bence.

En iyi cevaplar
3
Bence Türk lirası gayet uygun. Çünkü hindistan veya başka bazı ülkelere göre paramız çok değerli. Yani bence ingiltere, Amerika gibi ülkelerin para değerleri çok yüksek. Ve doların çok yüksek olduğunu hissetmemizin bir diğer sebebi de, firmaların fiyaltarı arttırıp önceki fiyatları yapıp indirimdeymiş gibi fırsatçılık yapmaları.
Norveç, Rusya, İsveç gibi Türkiye'den daha gelişmiş ülkelerin paraları TL'den daha değersiz ama o ülkeler Türkiye gibi sıkıntı yaşamıyor. Çünkü enflasyon düşük ve paraları istikrarlı. TL gibi bir aşağı bir yukarı hareket etmiyor. He tabi birde Türkiye hükümeti gümrük vergisi ile para kazanmayı çok seviyor.

En iyi cevaplar
11
Yer
İstanbul
Zamanında AMD Ryzen 5 2600 GTX 1660Ti 16GB 1TB HDD 256GB SSD sistem toplayacaktım dolar herhalde 4/5TL olmuştu. Dolar düşecek diye bekledim. Şu an toplasam ohoo... Almadığıma pişmanım.

SkyRose

Kilopat
En iyi cevaplar
25
Düşecek olsa da bekleme. Ne olacağı belli olmaz. Düşer gibi yapar çıkar. 2700X'ler 1800Tl'lere dayanmış. 1 ay içinde %50 zam demek bu. Ben treni kaçırmadan aldım ve sana şunu söylemek isterim ki bekleme. Belki virüs gibi istisna bir durumda bekleyebilirsin ama düşecek olsa dahi çok çok uzun surecektir.

Yukarı