Çözüldü Dolar düşerse hesap sınırlandırması kalkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu ana (17 Ocak 2022) kadar toplam 40 TL yatırmış, 29, 99 TL harcamış bulunmaktayım Steam'de.
paramın bir kısmını kumbaramdan aldım, bir kısmını babamdan rica ettim.

Ve şu anda 5 dolar 67,17 TL, konuyu geç okursanız 70 TL diye düzleme yapayım.
Eğer bir gün dolar düşerse bu yüzden de 5 dolar 29,99 TL'den (kısacası yaptığım harcamadan) küçük kalırsa hemen sınırlandırmam kalkar mı?

Çözüm
Hayır, kalkmaz. Steam harcama sınırı senin yatırdığın paraya bakıyor harcadığın paraya değil. Sen şuan 3 dolarlık kısmını harcarsan istersen dolar 1000 tl olsun, 3 dolarlık kısmı harcanmış olarak gözükür ve kilidi açman için 2 dolar daha yatırman gerekir. Aynı mantık dolar düşerse güncel kurdan yine o zamanki fiyatı kadar dolar yatırman gerekir.
Evet. Kalkması gerekiyor çünkü o sınırlandırma güncel kura göre yapılıyor.
Ama doların o meblağlara bir daha düşeceğini sanmam.

Evet. Kalkması gerekiyor çünkü o sınırlandırma güncel kura göre yapılıyor.
Ama doların o meblağlara bir daha düşeceğini sanmam.
Düşüp düşmemesini boş verin varsayım yapıp cevabı bulalım yeter.

Mesela dolar tarihin rekorunu kırıp 16 tl civarları olmuşken steam cüzdanına para yükleyenler belki bugünler için bunun gibi sorular sorabilirdi.

Hayır, kalkmaz. Steam harcama sınırı senin yatırdığın paraya bakıyor harcadığın paraya değil. Sen şuan 3 dolarlık kısmını harcarsan istersen dolar 1000 tl olsun, 3 dolarlık kısmı harcanmış olarak gözükür ve kilidi açman için 2 dolar daha yatırman gerekir. Aynı mantık dolar düşerse güncel kurdan yine o zamanki fiyatı kadar dolar yatırman gerekir.

Çözüm
Düşüp düşmemesini boş verin varsayım yapıp cevabı bulalım yeter.

Mesela dolar tarihin rekorunu kırıp 16 TL civarları olmuşken Steam cüzdanına para yükleyenler belki bugünler için bunun gibi sorular sorabilirdi.

Hocam çözüldü olarak işaretlemişsiniz ama benim cevabım kesin doğru değil. Dediğiniz gibi varsayım yaparak buldum.

Hocam çözüldü olarak işaretlemişsiniz ama benim cevabım kesin doğru değil. Dediğiniz gibi varsayım yaparak buldum.
Çözümü değiştiriyorum.
Cevabın bulunmuş olması iyi haber, ama tasvir edilen durum kötü haber.
:(😞

Yeni konular

Geri
Yukarı