Dolar düşmesine rağmen neden fiyatlar yükseliyor?

Abdullah4670

Decapat
Daha fazla  
Dolar düşmesine rağmen neden marketler, teknoloji piyasası artışta? Ekran kartı stok sorunu biterse ve dolar bu kurda sabit kalıp 1-2 ay böyle gidip piyasa düzelirse PC fiyatları ne kadar düşer? (örnek olarak 3050'li bir laptop)

Not: Bu arada stok sorunun şu an bitmeyeceğini biliyor gelecek için konuşuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülke fırsatçı dolu, ticari zeka ayağına milleti dolandırıyorlar. Pek de düşeceği yok, dolar arttığı an fiyatlar artar; dolar düştüğünde ise fiyatların kılı bile kıpırdamaz. Burası Türkiye, indirim beklemeyin.

@CinarYilmaz Komik olan şeyi söyleyin de hep birlikte gülelim.

Dolar düşmesine rağmen neden marketler, teknoloji piyasası artışta? Ekran kartı stok sorunu biterse ve dolar bu kurda sabit kalıp 1-2 ay böyle gidip piyasa düzelirse PC fiyatları ne kadar düşer? (örnek olarak 3050'li bir laptop)

Not: Bu arada stok sorunun şu an bitmeyeceğini biliyor gelecek için konuşuyorum.
Fiyatlar artıyor çünkü satıcılar doların pahalı fiyatından stokları aldığı için kar etmeye çalışıyor.

Her şey dolara bagli degil cunku.

Ayrica kur 1-2 ay boyle sabit kalmayacak sanirim, a*pli bir tanidigimdan duyduguma gore. Emin degilim, yatirim tavsiyesi degildir.

Teşekkürler cevap için evet biliyorum her şey dolara bağlı değil fakat teknoloji ve çoğu gıda dolarla alındığı için böyle dedim.

Fiyatlar artıyor çünkü satıcılar doların pahalı fiyatından stokları aldığı için kar etmeye çalışıyor.
Alakası yok. Firmalar toplu alım yaparlar ve bu alımlar piyasanın anormal yükseliş zamanları az olur, hatta olmaz.

Dolar yükseldiğinde alacağı ürün liste fiyatı yükseldiği için doğal olarak kendi satış fiyatını yükseltir. Dolar düştüğünde de düşürmesi gerekir, zira alacağı ürün de düşmüş olur. Dolar düştüğünde fiyat düşürmemek fırsatçılıktır. Yılın 11 ayı durup da doların zirve yaptığı 1 ayda alım yapmak zarar ettirir.

Geri
Yukarı