Dolar düşmesine rağmen neden fiyatlar yükseliyor?

Dostum dolar düşmesi fiyatların düşmesi demek değil bu bakkaldan marketten aldığın %99 civarında ürün stoklu olduğu için doları bahane edip fiyatlara yansıtıyorlar. Dolar düşünce bir şey olmaz zaten düşmedi neyin düşmesi anlamadım. Geçtiğimiz aylarda 7 8 TL olan dolar şu an 13 düşmüş galiba. Elektronik ürünler için kurun düşüp bir süre sabit izlemesin den sonra yavaş yavaş düşeceğini düşünüyorum.

Dolar düşmesine rağmen neden marketler, teknoloji piyasası artışta? Ekran kartı stok sorunu biterse ve dolar bu kurda sabit kalıp 1-2 ay böyle gidip piyasa düzelirse PC fiyatları ne kadar düşer? (örnek olarak 3050'li bir laptop)

Not: Bu arada stok sorunun şu an bitmeyeceğini biliyor gelecek için konuşuyorum.

%20 ila %30 arası düşer.
Doların düşmesine rağmen fiyatların düşmeme sebebi hem fırsatçılar hem de dengesiz olması. 45-60 gün böyle giderse düşer.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Alakası yok. Firmalar toplu alım yaparlar ve bu alımlar piyasanın anormal yükseliş zamanları az olur, hatta olmaz.

Dolar yükseldiğinde alacağı ürün liste fiyatı yükseldiği için doğal olarak kendi satış fiyatını yükseltir. Dolar düştüğünde de düşürmesi gerekir, zira alacağı ürün de düşmüş olur. Dolar düştüğünde fiyat düşürmemek fırsatçılıktır. Yılın 11 ayı durup da doların zirve yaptığı 1 ayda alım yapmak zarar ettirir.

Peki sence bu market fiyatlarına veya diğer fiyatların düşmemesine devlet bir şeyler yapar mı ?
Dostum dolar düşmesi fiyatların düşmesi demek değil bu bakkaldan marketten aldığın %99 civarında ürün stoklu olduğu için doları bahane edip fiyatlara yansıtıyorlar. Dolar düşünce bir şey olmaz zaten düşmedi neyin düşmesi anlamadım. Geçtiğimiz aylarda 7 8 TL olan dolar şu an 13 düşmüş galiba. Elektronik ürünler için kurun düşüp bir süre sabit izlemesinden sonra yavaş yavaş düşeceğini düşünüyorum.

Biliyorum ama son zamanlarda dolar 18'i gördü ve fiyatlar aşırı arttı ama 11 sularına düşünce fiyatlara yansımadı bende onu eleştiriyorum.

Peki sence bu market fiyatlarına veya diğer fiyatların düşmemesine devlet bir şeyler yapar mı?

Biliyorum ama son zamanlarda dolar 18'i gördü ve fiyatlar aşırı arttı ama 11 sularına düşünce fiyatlara yansımadı bende onu eleştiriyorum.

Kur sabit izlerse bir süre sonra düşecektir. Bu süre zarfında halka satış kurumları tarafından (sadece satış kurumları değil) geçirilmeye devam edecektir.

Dolar düşmesine rağmen neden marketler, teknoloji piyasası artışta? Ekran kartı stok sorunu biterse ve dolar bu kurda sabit kalıp 1-2 ay böyle gidip piyasa düzelirse PC fiyatları ne kadar düşer? (örnek olarak 3050'li bir laptop)

Not: Bu arada stok sorunun şu an bitmeyeceğini biliyor gelecek için konuşuyorum.
Yatırım tavsiyesi değildir
Peki sence bu market fiyatlarına veya diğer fiyatların düşmemesine devlet bir şeyler yapar mı ?

Yatırım tavsiyesi değildir

Açgözlü millet yüzünden bu kadar basit ne kadar herkes Cumhurbaşkanı'na kızıp laf atsa da tek suç bu açgözlü halka o kadar.

Geri
Yukarı