Dolar düşmeye devam edecek mi?

Birincisi faiz artıramazlar, Erdoğan izin vermiyor. İkincisi, bu saatten sonra faizi %30 bile yapsan nafile. Bir süre düşer sonra kademe kademe geri yükselir. Zaten faiz o noktaya da çıkınca tüm sektörler batar. Anlayacağın bu krizden çıkış yok. Yani bunlar bu kafayla çıkaramazlar öyle söyleyeyim.

Onu diyorum zaten. Erdoğan bugün faiz arttırmayacağız der ama bir arttırırsa ne olacak? Belli mi olur?
Ayrıca şuan reel olarak -%4 faiz var zaten. Faizden enflasyondan faizi çıkarınca bulursun.

Benim öneri modelim de faizin artması değil ama ilk adımda enflasyon kadar faiz yapıp, yazın gelecek turizm dövizleri ile cari açığı eritip sonra bunu yapmak.
Bizim için ideal hedef %7 faiz ve %9 enflasyon olmalı 2 sene içerisinde. Erdoğan'ın yapabileceğine inancım yok.

Osman Kavala, Ergenekon kumpası ve terör açılımı döneminde AKP'nin ortaklarından biriydi. Geçmişten beri de Türk düşmanı bulabildiği her oluşumu fonlamış bir adam, yine de salındığı zaman bize vereceği zarar içeride olduğu halinden az gibi görünüyor. Davutoğlu, 30 Kasım dolaylarında salınabileceğini söyledi. Bu adamın AKP içinde hala adamları olduğuna şüphem yok.

Osman Kavala, Ergenekon kumpası ve terör açılımı döneminde AKP'nin ortaklarından biriydi. Geçmişten beri de Türk düşmanı bulabildiği her oluşumu fonlamış bir adam, yine de salındığı zaman bize vereceği zarar içeride olduğu halinden az gibi görünüyor. Davutoğlu, 30 Kasım dolaylarında salınabileceğini söyledi. Bu adamın AKP içinde hala adamları olduğuna şüphem yok.
Siyasi kısmı beni ilgilendirmez. Ben "adalet ve onunla bağıntılı finansal kısmına" bakarım. Daha suçlamaları ispatlanmamış bir adamı hapiste tutamazsın. İşine gelene "adelet" işine gelmeyene "başka adalet" olmazi olmamalı. Ehhh işte "dış mihraklar da" bunu biliyorlar. 😉

Geri
Yukarı