Dolar düşüşe mi geçiyor?

1.5TL aldığım hoşbeş 4TL oldu. Dolar 2TL'ye gerilemezse işimiz zor.
2 mi! Biraz olacak duaya amin deyin yahu! Mesela 4.5-5 arası olabilir. Bu bile olamaz da şu durumda 2'den daha realistiktir yani...😅

Ha 2 olursa zaten ekonomi batar? Nasıl batar işsizlik zirve yapar, kimse 1000 dolar asgari ücret ödeyemeyeceği için, firmalar batar, işsizlik %90 olur, sadece yabancı firmalar verebilir o parayı, onlar bile vermez gider çine daha iyi!

Bize kısa vadede 500 dolar asgari ücret, 1000 dolar da ortalama gelir yani yıllık 12000 dolar kişi başı gelir olsa yani yıl 2013 olsa bile yeter? Şu durumdan daha iyidir. Kaldıki gelirimiz kişi başı 8000'e kadar düşecek bu gidişle. Ha bu rakamlar ortalamadır!

2 mi! Biraz olacak duaya amin deyin yahu! Mesela 4.5-5 arası olabilir. Bu bile olamaz da şu durumda 2'den daha realistiktir yani...😅

Ha 2 olursa zaten ekonomi batar? Nasıl batar işsizlik zirve yapar, kimse 1000 dolar asgari ücret ödeyemeyeceği için, firmalar batar, işsizlik %90 olur, sadece yabancı firmalar verebilir o parayı, onlar bile vermez gider çine daha iyi!

Bize kısa vadede 500 dolar asgari ücret, 1000 dolar da ortalama gelir yani yıllık 12000 dolar kişi başı gelir olsa yani yıl 2013 olsa bile yeter? Şu durumdan daha iyidir. Kaldıki gelirimiz kişi başı 8000'e kadar düşecek bu gidişle. Ha bu rakamlar ortalamadır!

Sen ne anlatıyorsun birader! Ben olması gerekeni söylüyorum dolar 2TL'ye gelmeden Ülke düzeldi diyemezsin..

Gece gece ne kullandın bilmiyorum ama. Doların 2TL olması iş ve ekonomi yönünden her şeyin iyi gitmesi demek. Yarın olsun demiyoruz, olması gereken bu diyoruz. Gülmeye devam...
Doların 2 TL olması değil, doların stabil olması ekonomiyi düzeltir. Dolar 6'da kalsa 10 yıl, teknolji, üretim altyapısı gelişse ve biz dışarıdan daha fazla para kazansak, örneğin ortalama gelir 6000 TL olsa, işsizlk %10'dan aşağı inse ekonomi düzeldi diyebilirsin. 1 dolar 100 Japon yeni kimse de 2 Japon yeni yapmaya çalışmıyor, sadece stabil yapsan yeter. Tansiyon gibi...

Düştüğü felan yok seçim yenilendiği için Merkez Bankası son kurşunlarını sıkıyor, kısa vadeli çözümler bunlar. Umarım daha da yükselirde sonunda halk bu zihniyetten vazgeçer...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı