Dolar Düşüyor mu?

Her bayramda düşer. Her bayramda "al sana hain ekşici" diye başlık açılır, sonrası hüsran :(

NOT: Bayramda insanlar para harcar. TL'nin kullanımı artar. İç piyasa hareketlenir. İhracatçı dışarıdan gelen dövizi bozdurup çalışanlarına ikramiye dağıtır(bu sefer erken maaş da ödediler). Olay bundan ibaret.

Son düzenleme:
@dogant bey, tamam da sadece kendi başına 5.45'lere kadar inemez ve diğer para birimleri de düşüyor Euro vs. bu da demektir ki bizden kaynaklı. Dolar normalde de düşüyor olabilir ben orasına bir şey demiyorum ama asıl bizden kaynaklı düşüyor.
Emin ol bizden kaynaklı düşmüyor çünkü TL'nin değerini yükseltecek hiçbir şey yapılmıyor şu anda. Ayrıca gördüğün gibi birçok para birimi karşısında düşüş yaşıyor. Avrupa da bu ticaret savaşından etkilendiği için Euro da değer kaybediyor.

Ben ekonomist değilim ama Ekonomi + yüksek lisans yaptım. Doların kalıcı olarak düşmesi için hiçbir neden göremiyorum hatta uzun vadede yükselecektir bu politikalarla.

Bizden kaynaklansaydı enflasyon da düşerdi. Enflasyon = TL'deki değer kaybı.

Emin ol bizden kaynaklı düşmüyor çünkü TL'nin değerini yükseltecek hiçbir şey yapılmıyor şu anda. Ayrıca gördüğün gibi birçok para birimi karşısında düşüş yaşıyor. Avrupa da bu ticaret savaşından etkilendiği için Euro da değer kaybediyor.

Ben ekonomist değilim ama Ekonomi + yüksek lisans yaptım. Doların kalıcı olarak düşmesi için hiçbir neden göremiyorum hatta uzun vadede yükselecektir bu politikalarla.

Bizden kaynaklansaydı enflasyon da düşerdi. Enflasyon = TL'deki değer kaybı.

TL güçlenseydi aylık bazda enflasyon düşerdi. Bu işte sayfalarca açıklamak istediğimiz ama anlatamdığımız şey idi :( TL son bir ayda %4 (5.73'ten açtı, 5.46'dan kapattı) civarında dolar karşılığında değer kazandı. Ancak %4'lük bir enflasyon düşüşü yaşamadık. Aksine gavura vurur gibi zamma vurdular.

Düşmesi için en az 3 TL kadar inmesi lazım. 1 TL den zaten umudum yok. Bare 3 TL kadar gerilese 🤠
Doların düşmesi değil aslında hiç hareket etmemesi gerekiyor. Bizim birincil sorunumuz enflasyon. Dolar gelecek sene bugün 5.50 civarında gezerse işte o zaman ekonomi tamamen rayına girmeye başladı diyebiliriz :(

Dolar düşmez düşüyormuş gibi yapar ama yine çıkacaktır.Gerçi benzin motorin fiyatlarında'da düşüşler var ama çıkar gibime geliyor.
Düşmesi için en az 3 TL kadar inmesi lazım. 1 TL den zaten umudum yok. Bare 3 TL kadar gerilese 🤠
Hocam boşa hayal kurmayalım min:4 tl'ye düşer

Ateş düştüğü yeri dolar yükseldiği yeri yakar. Doların düştüğünü kolay kolay göremedik. Son yılları baz aldığımızda. Doların olması gereken değerin 4 lira 80 kuruş olduğu söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı