Dolar hemen fırlar mı?

@quickLAT @Tarik Enes @Miraç Gürbüz Ben çok kötümser olmak istemiyorum. Ben de ekonomi ve sığınmacılar konusunda şikayetçiyim ama geri kalanından (tabii ki hukusuz vakalar ve bazı şeylerde de şikayetçiyim) memnunum ki her zaman daha iyisinin olmasını temenni ediyorum. Doğalgaz, petrol bulunması gerçek, iyi kötü istikrar var. Teknolojimiz ilerliyor, elbette Avrupa ve ABD'lilerle aynı anda başlamadığımız için gerideyiz, aynı zamanlarda farklı şeyler yapıldı. İlk turda kullanmıştım ama 2. tura kadar siyaseti takip etmek beni yıldırdı ve oy kullanmadım. Dilerim ki her şey herkes için en iyisi olur. Ben yeryüzünde refahı en çok bizim milletin hak ettiğini düşünüyorum.

@quickLAT @Tarik Enes @Miraç Gürbüz ben çok kötümser olmak istemiyorum. Ben de ekonomi ve sığınmacılar konusunda şikayetçiyim ama geri kalanından (tabii ki hukusuz vakalar ve bazı şeylerde de şikayetçiyim) memnunum ki her zaman daha iyisinin olmasını temenni ediyorum. Doğal gaz, petrol bulunması gerçek, iyi kötü istikrar var. Teknolojimiz ilerliyor, elbette Avrupa ve ABD'lilerle aynı anda başlamadığımız için gerideyiz, aynı zamanlarda farklı şeyler yapıldı. İlk turda kullanmıştım ama 2. tura kadar siyaseti takip etmek beni yıldırdı ve oy kullanmadım. Dilerim ki her şey herkes için en iyisi olur. Ben yeryüzünde refahı en çok bizim milletin hak ettiğini düşünüyorum.

Verilen bedava doğalgazın Rusya'dan seçim sonuna kadar borç olarak alındığını biliyor muydun cuma cumartesi gaz çıkarıyoruz pazar çıkmıyor niyese her zamanda seçime yakın gaz çıkarıyoruz inşallah bu sefer gerçekten gaz çıkmıştır ben inanmıyorum çünkü gerçekten gaz bulunduğuna Rusya'ya bağlı bir ülke olacaz vasallaştırılmışız gibi düşün Rusya bizi gaz merkezi yapacak Rusya ile aramızda kötü rüzgarlar estiğinde Rusya bize her an ambargo koymaya hazır bekliyor

Verilen bedava doğalgazın Rusya'dan seçim sonuna kadar borç olarak alındığını biliyor muydun cuma cumartesi gaz çıkarıyoruz pazar çıkmıyor niyese her zamanda seçime yakın gaz çıkarıyoruz inşallah bu sefer gerçekten gaz çıkmıştır ben inanmıyorum çünkü gerçekten gaz bulunduğuna Rusya'ya bağlı bir ülke olacaz vasallaştırılmışız gibi düşün Rusya bizi gaz merkezi yapacak Rusya ile aramızda kötü rüzgarlar estiğinde Rusya bize her an ambargo koymaya hazır bekliyor
Bir delil var mı? Olsaydı muhalefet bunu büyük bir iştahla kullanırdı, diye düşünüyorum. Hem bedava verilmesinden bahsetmedim.

Bir delil var mı? Olsaydı muhalefet bunu büyük bir iştahla kullanırdı, diye düşünüyorum. Hem bedava verilmesinden bahsetmedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video bırakıyım ve muhalefet istediği kadar erdoğana karşı video kullansın kanıt göstersin halk vatan din bayrak demekten vazgeçmeyecek muhalefet elini masaya vura vura khklıları seloyu kavalayı serbest kalsın diye bana oy verin demeden önce düşünecekti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video bırakıyım ve muhalefet istediği kadar erdoğana karşı video kullansın kanıt göstersin halk vatan din bayrak demekten vazgeçmeyecek muhalefet elini masaya vura vura khklıları seloyu kavalayı serbest kalsın diye bana oy verin demeden önce düşünecekti.
Vidyoyu izlemeden evvel kanalın geçmiş vidyolarına bakayım dedim. Haha! Sadece saldırı yapılıyor.

Videoyu izlemeden evvel kanalın geçmiş videolarına bakayım dedim. Haha! Sadece saldırı yapılıyor.

Neyin saldırısı dostum dün canlı yayında muhalefetede saldırdı o zaman kanal zaten muhalif bir kanal ama muhalefetin kötü olduğu durumlardada muhalefete kızıyor neden bahsediyon yani kaç kere dava yemiş birisi tabii ki eleştircek ne yapsaydık koyun gibi AAA reisim yapmış ya mi diyecektik.

Selam gençler 🙂 şimdi ben salı günü veya çarşamba günü dolar almayı düşünüyorum fakat dolar hemen fırlar mı? Şu an 20 TL.

Şunu sana net bir şekilde söyleyeyim merkez bankasının doları sübvanse edecek döviz kaynağı kalmadı eldeki parayı erittik gitti buna karşılık faizi düşürüyor veya sabit tutuyor cds(risk pirimi) yüksek yabancı yatırımcılar ülkedeen kaçıyor ülkeyedöviz girmiyor tek döviz sokan faaliyet bu saatten sonra turizimdir o da tek başına finase edemeyecektir şu an elindeki paranı neye basarsan bas o para bir şekilde değer kazanır.

Neyin saldırısı dostum dün canlı yayında muhalefetede saldırdı o zaman kanal zaten muhalif bir kanal ama muhalefetin kötü olduğu durumlardada muhalefete kızıyor neden bahsediyon yani kaç kere dava yemiş birisi tabii ki eleştircek ne yapsaydık koyun gibi AAA reisim yapmış ya mi diyecektik.
Bu cevap bile şaibe oluşturuyor. Tarafsızlık?

Komiksin bir başlık vardı bulamadım, AKP nin verip gerçekleşmeyen bir sürü müjdeleri var.
Tekrar diyeceğim gibi, ben partizan biri değilim. Hiç kimseye kefil olmam. AKP'ye de kefil değilim ve çıkıp hiçbir yerde savunmadım.

@quickLAT @Tarik Enes @Miraç Gürbüz Ben çok kötümser olmak istemiyorum. Ben de ekonomi ve sığınmacılar konusunda şikayetçiyim ama geri kalanından (tabii ki hukusuz vakalar ve bazı şeylerde de şikayetçiyim) memnunum ki her zaman daha iyisinin olmasını temenni ediyorum. Doğalgaz, petrol bulunması gerçek, iyi kötü istikrar var. Teknolojimiz ilerliyor, elbette Avrupa ve ABD'lilerle aynı anda başlamadığımız için gerideyiz, aynı zamanlarda farklı şeyler yapıldı. İlk turda kullanmıştım ama 2. tura kadar siyaseti takip etmek beni yıldırdı ve oy kullanmadım. Dilerim ki her şey herkes için en iyisi olur. Ben yeryüzünde refahı en çok bizim milletin hak ettiğini düşünüyorum.

Avrupa ve ABD ile aynı anda başlamamak derken teknolojiden falan mı bahsettiniz? 10 yıl, hatta 5 yıl önce durumumuz daha iyiydi deneyimlediğim kadarıyla, bu yüzden o halimizden daha kötü olunca ABD ve Avrupa ile kıyaslama yapmak yerine o halimiz ile kıyaslama yapmak daha mantıklı olabilir, ekonomi ve mülteci/kaçaklardan bahsetmemim sebebi buradan bakınca bir ülkeyi en çok etkileyecek şeyler olmasını düşünmemden, ekonomi neden kötü olur, bildiğim kadarıyla kötü yönetimden, nedir bu kötü yönetim? Dışarıya bağımlı olmak(Ki dolara ve euroya bakmamızın bir sebebi de bu sanırsam, çünkü dolar/euro ile alışveriş yapıyoruz bildiğim kadarıyla dışarıdan alırken çoğunlukla.), vatandaşa destek sağlanmaması(Mantıken vatandaşa destek sağlanır ise bu vatandaş size, yani ülkeye geri, çiftiyi örnek alırsak mesela; size geri sebze, meyve, besin kaynakları ile döner mantıken bana gelen bu, bu dönme ile birlikte siz çiftçiye sağladığınız destek ile çifti size besin kaynakları ile geri döner ve bu besin kaynakları satılır, bu satılan şeyler vergi olarak geri ülkeye girer ve hatta çok gelişilir ise artık dışarıda ki ülkelere kendimiz besin kaynağı satmaya başlayıp TL'nin değerli olmasını sağlayabiliriz diye biliyorum, başka bir şekilde vatandaşa destek sağlanır ise, örnek veriyorum mesela otomotiv mühendisliğine ilgisi olan bir çocuk, yüksek refah seviye ile beraber araştırmalarını ve aklında ki projelerini yaptığını varsayalım, bu çocuk gelecekte ülkesinin adında araç üretip bu aracı kendi vatandaşına ve dışarıda ki ülkelere satarak TL'nin değerine katkı sağlar mesela, oradan Ülkede ki para geri ülkeye girer, dışarı çıkmaz, bu gibi şeylerin sonucunda ne olabilir? Ülkeye yatırımcılar çoğalabilir, bu yatırımcıların verdiği para ile daha çok şey yapılabilir ve kazanç elde edilebilir yanlış bilmiyorsam ve bu kazan "günlük" kazançtan daha çok geleceğe yönelik bir şey olabilir, bu gibi şeyler bir çok şeyi etkileyebilir diye düşünüyorum yanlış bilmiyorsam.. Bu şekilde yurt dışına gitmiş olan mühendislerimiz ve benzeri kişileri çağırıp ortaya 1 tane araba çıkartmak yerine, (çoğu vatandaşın alamayacağı bir araba ve sebebi de çok gelişmiş ultra lüks sebebiyle değil, alım gücünden dolayı gördüğüm kadarıyla), çok daha iyi koşullarda çıkartılabilirdi diye düşünüyorum, halkın alması, ülkenin gelceğine katkısı vesaire gibi konularda). Mülteciler/kaçaklar, bunlara bakmak için para veriyoruz diye biliyorum kendimiz bir karşılık olmadan(Sevap falan şeyleri saymıyorum ki bu ülkede sadece Müslümanlar yaşamıyor diye biliyorum ve ülke yönetimine din katılmaması gerektiğini düşünüyorum.), bunlara bakmak için yaptığımız zararlar bize sizce geri kar olarak dönüyor mu? Kar, zarardan çok daha azdır diye düşünüyorum, gelecekte bunların çoğalması ile birlikte pek Avrupa gibi ülkelere kıyas ile demokrasici, laik tarzı şeyleri pek önemsemediklerini düşünüyorum gördüğüm şeyler üzerine, yani çoğunluk diyebileceğim kadarı ve ülkede savaş olduğu halde mi şu an buradalar, yoksa geri dönebilecekleri halde mi buradalar orasıda başka bir şey. Bahsettiğim imza kısmı, hukuk ne için vardır? Toplumsal düzeni düzenlemek için öğrendiğim kadarıyla, yani kişilerin bir anlaşmazlıkları oldu ise bunları kavga, şiddet veya benzer yollar ile çözmek yerine, artık dava veya her ne olacak ise istedikleri şeyde buna göre uzlaşmaya varılır, başka olarak bu sistemde ki şeylere karşı gelenlere ceza işlemi uygulanır(Bu hapis olabilir, para cezası olabilir veya benzeri bir şey.) bu sayede toplumda insanlara bir şekilde zarar verecek bir davranış yapan kişiler toplumdan birnevi uzaklaştırılır ve bunu yapmayı düşünen veya düşünebilecek veya buna benzer durumlarda insanlara karşı bir duvar gibi mi olur diyeyim? Anlamışsındır belki. Ama sen gidip birinin tanıdığısın diye uyuşturucu madde ile yakalanıp salınırsan, başka bir vatandaş aynı şekilde yakalanıp hapise girer ise salınmak yerine o kişi gibi, burada sistem bozuluyor gördüğüm kadarıyla, aynı şekilde imza ile adam çıkartırsan, bir hakimin, hukukun belirlemesi gereken şeyi kendi yaş sebebi ile imza atıp hapisten salarsan burada da bir sorun çıkıyor gibi görünüyor amacımız hukuk/adalet ise, o zaman bu kişinin bütün suçlulara şu girsin bu çıksın tarzı bir şey demesi, hakimlerin/hukuk'un amacını saptırmasına yol açıyor ve bu sistemi bozuyor yanlış anlamıyorsam, başka bir şekil ile yanlış hatırlamıyorsam Beyaz Kurt'un dediği tarz gibi o zaman bütün suçluları Erdoğan karar versin hapise girip girmeyeceğini, hukuk/adaletin amacı nedir? bu da yanında adaletsizlik gibi durumları getirebilir diyeceğim ki getiriyor gibi görünüyor. Torpil kısmı ve kötü insanlar; Mültecileri gönderirsek Allah bizi yakar, onların doları var ise bizim Allah'ımız var diyen kişiler bir yana, torpil ile bu sistemde belirlenen şeyler ile o makama veya işe(Artık ne diyorsanız.) gelememiş olan kişileri bu şeyler dışında bu makamlara getirilir ise sonuç olarak "Dolarla mı maaş alıyorsunuz.." tarzı şeyler söyliyenler olabilir gördüğüm kadarıyla, bunları söyliyen birinin, olduğu yeri iyi yönetmesi beklenir mi sizce? Olasılık olarak hayır seçeneği, yani yönetemez seçeneği daha ağır basıyor gibi geliyor bana. Bunları görmesine rağmen bir şey yapmayan kişilerde sanırsam kötü insan oluyor gibi yani mantıken konu insanların hayatını kötü etkiliyen bir şey olduğu için böyle olabileceğini düşünüyorum. Hüdapar, dün söylenen şeylerin bugün ile uymaması gibi konularına girmedim zaten.

Bende bu arada umarım daha kötüye gitmemesini umut ediyorum, ama tüm bunları gözardı etmeninde pek doğru bir şey olmadığını da düşünüyorum.

Vidyoyu izlemeden evvel kanalın geçmiş vidyolarına bakayım dedim. Haha! Sadece saldırı yapılıyor.

Saldırı derken neyi kastediyorsun? Benim izlediğim kadarıyla, bana gelen; iyi bir yönetim olmayan ve gittikçe eskiye oranla daha çok kötüleştiğimizi gördüğüm AKP'yi eleştiriyor, seçim zamanları bu videoları halkın AKP'yi seçmemesi için daha çok arttırarak anlatıyor gibi geliyor birde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı