Dolar kuru ve fiyatlar

Hocam ilk anlattığınız paragrafı okudum ve ekonominin geliştiğine kanaat getirdim teşekkürler. Şaka bir yana bu paragraftan harbiden bu anlam çıkıyor. Biraz daha net anlatır mısınız?

Hocam ilk anlattığınız paragrafı okudum ve ekonominin geliştiğine kanaat getirdim teşekkürler. Şaka bir yana bu paragraftan harbiden bu anlam çıkıyor. Biraz daha net anlatır mısınız?
Hocam ekonominin geliştiğini söyleyebilecek kadar bilgi sahibi değilim ama abartılan kadar ölümcül bir durum olmadığını düşünüyorum. Sadece belli başlıklar için vahim bir durum var. Ancak bunlara da sebep olarak piyasanın canlı olması insanların elinde para tutmamasını gösteriyorlar. Mesela birikim yapmak yerine bugün kredi çekip araba alan kişi elinde 2-3 yıl boyunca para tutmayıp sürekli parasını piyasaya sürecek. Ayrıca dediğim gibi o zaman elinizde kalan ile şu an elinizde kalan bir değil. O zaman insanlar araba alabiliyorken şimdi alamıyor çünkü piyasa inanılmaz dengesiz ve enflasyon çok fazla. Kredi çekmeden araba alabilen yok. Ev, araba gibi ürünleri saymazsak günlük hayattaki mobil, elektrik, su ve doğalgaz faturaları; market ürünleri ve ulaşım ücretlerini vesaire günümüz maaşları üzerinden hesaplarsak elimizde kalan para çok daha az sanırım. Buna çözüm olarak önceden bir ailede baba dışında; şu an baba, anne ve çocukların çalışması sonucu daha iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim sanırım. Yani zorunlu bir çalışma ile işsizlikte düşüş sağlanmaya çalışılıyor sanırım. Bunlar sadece benim görüşlerim. Yanlış olabilirler.

Ek bilgilendirme ve düzeltme yapılmak istenirse de açığım.

Tam da dediğiniz gibi. Ailede artık eşler çalışıyor. Hatta çocuklar da harçlık niyetine dahi olsa iş bakıyor. Şu anda çoğu kimsenin ekonomiden şikâyet etmemesinin özellikle sebebi, kadınların da iş gücüne dahil olması olarak yorumluyorum.

Ben Elektro gitar için yaklaşık 7 aydır para biriktiriyorum fakat o da hayal gibi artık..

Keşke alım gücü dibe vurursa bayrağın ineceğini bilseler.

Bir yerden çıkacak seçimden önce dağatılanlar. Hayatta hiçbir şey bedava değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…