Dolar nasıl tam kur ile satılabilir?

xahmet12341

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden 10.000 TL ile dolar alacaktım fakat banka doları 27'den satıyor. Sen doları aldıktan sonra 25'ten satabiliyorsun. Her türlü zarara giriyorum. Dolar 30TL olsa bile 2TL falan daha aşağıdan satabiliyorsun. Nasıl tam kurdan alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden 10.000 TL ile dolar alacaktım fakat banka doları 27'den satıyor. Sen doları aldıktan sonra 25'ten satabiliyorsun. Her türlü zarara giriyorum. Dolar 30TL olsa bile 2TL falan daha aşağıdan satabiliyorsun. Nasıl tam kurdan alabilirim?

Banka üzerinden alamazsınız illaki her banka makas koyacaktır.

Dolar almayın zaten kur doların 3 4 katı oranında artıyor altın veya borsaya yönelin derim.

Hocam bankalardan alınca alım-satım fiyatı arasında çok fark oluyor. Bende Halkbanktan 26.9 küsüre dolar almıştım ama satılması 25 gibiydi. Kuyumculardan veya yaşadığınız ilde ki genel piyasanın sahibinden (mesela Ankara'da doları belirleyen yer AltınKaynak) alabilirsiniz oralar daha uygun fiyatta.

Nereden alırsanız alın o makası yersiniz. Zaten aracı kurumun işi bu. Ha banka yerine Kapalı Çarşı gibi işlemin hızlı döndüğü bir yerde anlık ucuza yakalayabilirseniz makas daralır ama sıfıra düşmez. Yani "tam kur" dediğiniz zaten TCMB'nin açıkladığının piyasada kurum/kuruluşlarca üç aşağı-beş yukarı fiyatlanmasından ibaret.
Not: Hafta sonu ya da resmi tatil günleri alım yapacaksanız ya fiziki alım yapınız ya da iş gününü bekleyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı