Dolar 8,54'den neden 8,40'a düştü?

Her şeyin bir sebebi var buraya kadar.😂
Aklıma geldi yanlış anlaşılmasın.
8,50 üstü 10,55 yolu açılır da o yüzden TCMB buralarda elindeki çoğu şeyi kullanacaktır.
Aha bu da kanıtı. (Teknik analiz öğrenin, finans piyasalarında neler oluyor dünya nasıl dönüyor görün.) Mavi çizgileri bir bant olarak düşünün. Yatay bir mavi üste kırılınca ve iki hafta üstünde kalınca üsteki maviyi hedefler. Aynı şey aşağı kırınca da geçerlidir. Teknik analiz eğitimimiz bugünlük bu kadar.

1604429528854.png

Lise 1. sınıf öğrencisi için günde 10, 15₺ gayet iyi bir para.

Ben kötü demedim ki yatırım kısa vadeli yapılmaz öyle hop 2 güne kar edeyim dünyası hiçbir işte yoktur zarar da edebilirsin kar da kısa vadede ama Türkiye'de altın ve Dolar uzun vadede zarar etmez bir de sepet yapmak daha mantıklı örneğin biraz altın biraz Dolar bir de 1000TL için en iyi yatırımlardan birisi gümüş düşünürsen.

Düşünsenize bir gün uyanıyoruz bütün dünya kardeşlik için uğraşıyor tüm para birimleri değer olarak aynı, derdimiz yok, tasamız yok. Ahhh ahh imtihan dünyası ne dersin şu işe diğer dünya da güleriz inşallah.

Ben kötü demedim ki yatırım kısa vadeli yapılmaz öyle hop 2 güne kar edeyim dünyası hiçbir işte yoktur zarar da edebilirsin kar da kısa vadede ama Türkiye'de altın ve Dolar uzun vadede zarar etmez bir de sepet yapmak daha mantıklı örneğin biraz altın biraz Dolar bir de 1000TL için en iyi yatırımlardan birisi gümüş düşünürsen.
Yo, ben zaten öyle düşünmedim.
Bende böyle bir düşüşün neden olduğunu merak ettim ve sorayım dedim.
Ben sadece şunu merak ettim neden 1 hafta boyunca sürekli yükseldi de şimdi böyle bir düşüş oldu onu merak ettim.
Çok bencil düşünüyorsun. Senin 1000 TL gibi bir paran için dolar düşmesin demek, ilginç.
Zaten istersen dolar 20 olsun paran katlansın. Ürünlerin fiyatı artınca paran gene 1000 TL gibi olacak ne fark edecek?
Siz hiç gördünüz mü Dolar düştüğünde fiyatların da düştüğünü. Dolar bir ara 7₺'den 5₺'ye düştü fiyatlarda herhangi bir oynama oldu mu, hayır.

Bir miktar param (1000₺) vardı. Be nde boş boş durup değer kaybedeceğine dolara yatırayım. Günde 10₺, 15₺ fazla versin diyordum ama bu gün dolar nedense 0, 14'lük bir düşüş yaşadı, bende böyle bir düşüşün neden olduğunu merak ettim ve sorayım dedim. Dolar 8, 54'den neden 8, 40'a düştü?

Bu borsa işlerinde her zaman artcak diye bir şey yok. Anlık olarak düşer, çıkar ama genellikle gittikçe artar. Ayrıca düşmesi sizin şu anki paranız için zarar ama ülke için yarar olur. Keşke düşse de ben zarar etsem. Yeterki düşsün.

Yo, ben zaten öyle düşünmedim.

Ben sadece şunu merak ettim neden 1 hafta boyunca sürekli yükseldi de şimdi böyle bir düşüş oldu onu merak ettim.

Siz hiç gördünüz mü dolar düştüğünde fiyatların da düştüğünü. Dolar bir ara 7₺'den 5₺'ye düştü fiyatlarda herhangi bir oynama oldu mu, hayır.

Hiçbir piyasa kısa sürede sekillenmez istisnalar dışında yarın Dolar 4TL olsa fiyatlar belli bir süre sonra düşmeye başlar kısa süreli bir düşüşte böyle bir şey beklemek hayal olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı