Dolar Neden Düşüyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu zamanda dolar alınır mı, alırsam yüksek miktarda alabilirim. 20K felan ve doların düşmesi için sebep olmadığını söylenler vardı onlara katılıyordum. Ama neden 6,8 den 6,1'e düştü ve bu zamanda dolar alınır mı?
Dolar ABD'ye uygulanan boykot bu arada boykotlar uygulanmaya başlandı ve halkın dolar altın vs. parasını TL çevirmesiyle dolar düştü. Almanı önerir miyim dersen yarından sonra cevabını verebilirim. Çünkü bügün malum şahıs gönderilmezse yaptırım uygulanacakmış. Bakalım eğer dolar hızla artmaya başlarsa alabilirsin. Aksi takdirde alma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buraya bir yazı yazdım Türkiye'nin bekası için diye. Gelmiş bir saygısız da siyasetten dolayı Türkiye'yi yabana atıyor. İsteyen istediği partiyi seçer başa getirir. Sen bu yüzden Türk olmaktan gurur duymayı bırakırsan bana kalkıp "ben Atatürk sevdalısıym" demeyeceksin. Kalkmış bir saygısız da sen bunları başka yerde söyle diyor. Siz bir insan yüzünden bunları diyorsanız vay sizin gençliğinize. Hani klavye delikanlıları diyorsunuz ya millete, siz de çok büyük ihtimalle vergi bile vermemiş daha öğrencisiniz bu ülkede. Saçma sapan yorumlar ile benim cümlemi siyasete çeken beyninizi sıcaktan yemiş insanlarsınız.

Sen önce devlet ve parti-parti yöneticileri arkasındaki ayrımı araştır. Sonra insanların Türklüğünü sorgula. Vergi vermemiş demek. Yilda 3.500 TL'den fazla vergi veriyorum delikanlı. Ha helal olsun devlet için. Önemli olan bu degil. O verginin iyi yerlere gideceğini bilsem 2 katını alsalar bile sesim çıkmaz. 16 yıldır ne yapıldı vergilerimizle? Ha? Duble yollar mi? Köprü mu? 3. havalimani mi? Dur dur, her yıl daha fazla bütçe isteyen diyanete de gitmiş olabilir. Sonuc? Ekonomisi çöktü çökecek bir ülke, halkın refahı 0 olan ülke. Asgari ücretle zar zor geçinen aileler.

Keske bilime, sanata harcansa da insanlar eleştirmese. Eğer oraya yatırım yapılsaydı Türkiye şu an üretirdi. Türkiye şu an bu durumda olmazdı. Türkiye dışa bağımlı olmazdı. Turkiye gunluk milyon liralar dis alim yapmazdi
Tabi, hayata dar bir pencereden bakınca her sey kolay gorunuyor. Yıllardır din tuccarligi yapılıyor bu ülkede. Insanlar dinin kullanılmasıyla sömüruluyor.

Ben senin seviyene inmeyeceğim. Aptal demeyeceğim, hakaret etmeyecegim. Kendi karakterini belli ettin, bravo derim. Ufkunu genişlet biraz.

Ha, koluna Atatürk imzasi dövmesi yaptırınca veya sağda solda ne mutlu Türküm diyene deyince milliyetçi bir genç olmuyorsunuz. Türklük içten gelir ve bunu kalpten hisseden herkes de Turktur.

Ben ne sagciyim, ne solcuyum. Bu ülkenin bir vergi veren vatandasiyim. Istediğim kısiyi düşünce özgürlüğünce seviyeli bir şekilde eleştiririm. Bunu sacma yorumların da etkileyemez.

Konu sapmış kilitlenmiş ama yanıtlanmamış pek. Kısa vade para gelişi olunca düşüyor, devamlı akmazsa çıkıyor. Durumu değerlendirip kısa, orta ve uzun vadede ekonominin genel durumunda göre tercih yapın. Ülke süper durumda ise TL'ye, ekonomi kötüyse farklı yerlere yatırım kazandırır.

Gündemde Katar'ın 15 milyar dolar yatırım açıklaması var, sıcak para denilen dışarıdan gelen para Dolar'ın TL karşısında değerini düşürür. Yurtdışına olan Dolar borçların ödemeleri geldikçe Dolar çıkar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı