Dolar neden tekrar yükseliyor?

Dostlar 19 Şubat'ta baktığımda dolar 6.96 olmuştu. PC alacaktım çünkü alacağım Nitro 5 800 TL indirime gitmişti. Dolar tekrardan 7.60 olduğu için PC de haliyle 7500 TL oldu. Bu dolar tekrar böyle düşüş yaşar mı ve neden o zaman o kadar düşmüştü?
Selam.
Ülkemizde gerçekleşen faiz arttırımları ve reform belirtileri ile bir sıcak para akışı gerçekleşti.
Bunun yanında ünlü yatırım firmaları da Türkiye ekonomisi hakkında olumlu raporlar paylaştı.
Dolarını alan Türkiye'ye koştu. Bu kadar yüksek faizden gelir elde etmek çekicidir.

Tüm bunlar olurken Abd'de tahvil faizlerinin artması sıcak paranın geri kaymasına sebebiyet verdi.
Halkbank davasının da eli kulağında.

Selam.
Ülkemizde gerçekleşen faiz arttırımları ve reform belirtileri ile bir sıcak para akışı gerçekleşti.
Bunun yanında ünlü yatırım firmaları da Türkiye ekonomisi hakkında olumlu raporlar paylaştı.
Dolarını alan Türkiye'ye koştu. Bu kadar yüksek faizden gelir elde etmek çekicidir.

Tüm bunlar olurken Abd'de tahvil faizlerinin artması sıcak paranın geri kaymasına sebebiyet verdi.
Halkbank davasının da eli kulağında.
Yoruldum artık ülkenin sorunlarını takip etmekten.

Çok teşekkür ederim. Bu konuda aydınlattın beni. Öncelikle benim fikrim şu ki ülke ekonomisinin Venezuela'dan farkı yok. Faiz için zaten hükümet hiçbir şey yapmıyor. Umarım bunun sonucunda iflas etmiş bir Türkiye olmaz. Gidişat onu gösteriyor. Peki ben bir şey sormak istiyorum sana, sence önümüzdeki aylarda gidişat nasıl olur?
Yatırım tavsiyesi ya da buna benzer bir şey söyleyemem ama sana işin en çok koptuğu yerin bilinmezlik olduğunu söyleyebilirim. Her ne olursa olsun bir bilinmezlik var. Piyasalar bilinmezliği sevmez ama birde bizim yaptığımıza bak. Bir günde çat diye X kişisi istifa ediyor. Diğer gün çat diye birisi geliyor sonra o da gidiyor. Üstelik Türkiye'den yabancı çıkışı olursa yeniden faiz arttırımına gidebiliriz gibime geliyor ama bilemiyorum. Öyle bir bilinmezlik var ki.

Dostlar 19 şubat'ta baktığımda dolar 6.96 olmuştu. PC alacaktım çünkü alacağım Nitro 5 800 TL indirime gitmişti. Dolar tekrardan 7.60 olduğu için PC de haliyle 7500 TL oldu. Bu dolar tekrar böyle düşüş yaşar mı ve neden o zaman o kadar düşmüştü?

Dostum yanlış anlama ama günde 30dk ekonomi ve birazçık siyaset dinleyip okusanız neden düşüp arttığını anlarsınız ve ona göre hareket edersiniz. Ve dolar Euro artık düşmeyecek. Kepçeyle yükselir, çay kaşığıyla düşer. Artık yeni Türkiye'de ekonomi böyle.

Dostum yanlış anlama ama günde 30dk ekonomi ve birazçık siyaset dinleyip okusanız neden düşüp arttığını anlarsınız ve ona göre hareket edersiniz. Ve dolar Euro artık düşmeyecek. Kepçeyle yükselir, çay kaşığıyla düşer. Artık yeni Türkiye'de ekonomi böyle.
Siyaset konusunda bilgim var, ekonomi konusunda sıfırım ama. Cahil bir insan değilim :). Sadece bu ani düşüşün bir sebebi var mı anlamında sordum ben. Çünkü istifa mevzusunu ve faiz arttırımını duymamıştım.

Siyaset konusunda bilgim var, ekonomi konusunda sıfırım ama. Cahil bir insan değilim :). Sadece bu ani düşüşün bir sebebi var mı anlamında sordum ben. Çünkü istifa mevzusunu ve faiz arttırımını duymamıştım.

Bende ilk başta senin gibiydim dostum ama şimdi günde 1 saat ekonomi ve siyaset okuyup dinliyorum o yüzden artık böyle düşüş ve yükselişlere şaşırmıyorum. Anlıyorsun bir süre sonra ama artık önümüzde sıkıntılı dönemler var imkan varsa erkenden alın derim. Yatırım tavsiyesi değildir :D

Geri
Yukarı