Dolar neden yükselmiyor?

Ben de anlamadım. Bunlar yine mi önüne geçmeye çalışıyorlar? Anlamadım gitti. Bir iktisatçı burada ocak ayına kadar 35 TL'yi görebileceğini söylemişti. Hâlâ bekliyorum ben de. Umarım artmaz ülkemiz adına ancak ben şu anda birikimimi dolarda tutuyorum.

Ben de anlamadım. Bunlar yine mi önüne geçmeye çalışıyorlar? Anlamadım gitti. Bir iktisatçı burada ocak ayına kadar 35 TL'yi görebileceğini söylemişti. Hâlâ bekliyorum ben de. Umarım artmaz ülkemiz adına ancak ben şu anda birikimimi dolarda tutuyorum.

Kendinle çelişen bir cümle kurmuşsun hem dolar olarak birikim yaptığını(yani doların artması yönünde temenni anlarım ben bunu) hem de ülkemiz adına artmaz vs. enflasyonun temel sebeplerinden biriside dövizin yüksek olması yani dolar sabit kalırsa enflasyonda bir nebze sabit kalır yani birikimin erimemiş sabit kalmış olur, dolar artarsa enflasyona da pozitif yönde etki edeceği için birikimin artsa da karşılığında alacağı ürünün fiyatı da artacak.

Kendinle çelişen bir cümle kurmuşsun hem dolar olarak birikim yaptığını(yani doların artması yönünde temenni anlarım ben bunu) hem de ülkemiz adına artmaz vs. enflasyonun temel sebeplerinden biriside dövizin yüksek olması yani dolar sabit kalırsa enflasyonda bir nebze sabit kalır yani birikimin erimemiş sabit kalmış olur, dolar artarsa enflasyona da pozitif yönde etki edeceği için birikimin artsa da karşılığında alacağı ürünün fiyatı da artacak.

TL de dursa alacağı ürünün fiyatı artacak kendisi fakirleşecek sonuçta, üstelik bir çelişkide yok bende dolar artmasın isterim ama param olsa gider dolar alırım. Ülkeyi bir ben kurtarabilecek değilim.

Valla ne düşünelim ki. İnsanlar birikimlerine yatırımı geçti o kolay değil zira riskli bari paramızın değerini koruyalım diye bakıyor olsa gerek.

Değer olarak sayının artmasının hiçbir önemi yok. Ama çoğu kişi bu konuda bilgisiz maalesef.

Cebindeki paranın 2 düşmanı var şu an ilki enflasyon ikincisi döviz karşısında değer kaybetmesi o yüzden en mantıklı yapılacak hareket kkmye döviz üzerinden bağlamak altın olarak tutsan altın değerlenir illa fakat enflasyon karşısında getirisi eriyor, direk dolar olarak tutsan döviz artar tamam paranı korumuş olursun fakat gene enflasyon karşısında eriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı