Dolar Tekrar 8₺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başımızdaki devlet adamlarının aldığı önlemler tükürükle yangın söndürmeye çalışmak gibi aynı. Böyle olacağı belliydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FB_IMG_1606115872026.jpg

Damat Tiktok'ta istifasını duyurduktan sonra dolar düşmeye başlayınca açılan bir konuda düşüşün kalıcı olması için reformlar yapılmalı, yoksa sadece kurda dalgalanma olur demiştim. Mesajı hangi konuya attığımı bulamadım. Her neyse, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde piyasaya güven pompalamak için güzel mesajlar vermişti ancak uygulamada öyle düşünceleri olmadığı için piyasayı manipülasyon etmekten öteye geçemedi. Yabancı yatırımcı "kendimizi Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa'yla kurmayı tasavvur ediyoruz" sözüne kanacak kadar aptal değil.

Mesajımı buldum:
Doların düşmesi o kadar basit değil. Başkanlık sisteminden güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönmeden, yapısal reformları hayata geçirmeden, yargı sistemi tam bağımsız olmadan dolar düşmez sadece dalgalanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı