Dolar uçtu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum, ABD gibi devletler Türkiye'yi düşünmüyor bile. Türkiye kendi kendine dövüşüyor desem yeridir. Ülkenin dış ilişkilerini düşündüğünden çok iç refahını düşünmen gerekiyor. Ben de ülkemi seviyorum fakat kendimi de seviyorum kusura bakma ama sürünmeyi hakettiğimi düşünmüyorum.

Düşünmese bile dediğim gibi bu bir kısır döngüsü. Yani dediğim gibi. Neyse ben gidiyorum. Kendi devletlerini küçük düşüren insanlardan kaçınmaktan çok hoşnut kalırım. Hayırlı akşamlar.

1603905344329.png

Düşünmese bile dediğim gibi bu bir kısır döngüsü. Yani dediğim gibi. Neyse ben gidiyorum. Kendi devletlerini küçük düşüren insanlardan kaçınmaktan çok hoşnut kalırım. Hayırlı akşamlar.
Kaçınmadan önce devlet ile hükümet arasındaki farkı ayırmayı öğrenmeye çalış. Umarım o büyük zekân bu farkı anlamaya yeter. Yeteceğini umuyorum.

-Dolar uçtu tüh nasıl pc alacağız şimdi? Ayy ps5 alacaktım nasıl alacam yaa...
-Kardeşim bak şimd...
-Sus ya nasıl alacam ben ps
-Ama şimd savaş boyko...
-Banane ya ben pc alamadım ülke öldü ya...

İthalatın, faizin, borsanın kötüleşeceğine takılmayıp pc alamadım diye ağlayanlara lafım. Dolar yok yere kafasına göre artıyor sananlara bunun azalan üretim artan tüketim ve dış ülkeler ile oluşan gerginlik ile 2 tarafında savaş olan bir (Azerbaycan ve Suriye) ülkede tek suçun ekonomi bakanı olduğunu sananlara lafım. Tamam durumda kötüleşme var kabulümdür ama sebeplerini araştırmadan çamur atmak iyi değil. Hele ki söz konusu olan zaruri bir ihtiyaç değilse. Sürekli eleştirmek yerine olan durumdan nasıl daha kolay kurtuluruz demekle olur. Ben ne sağcıyım ne solcu. Doğru neyse o. Durum iyiye gitmiyor ama sebepleri anlattıklarınız değil. ( Ortada anlatılan bir şey de yok zaten gelen geçen hem hükumeti işidir bu diyor.)

-Dolar uçtu tüh nasıl pc alacağız şimdi? Ayy ps5 alacaktım nasıl alacam yaa...
-Kardeşim bak şimd...
-Sus ya nasıl alacam ben ps
-Ama şimd savaş boyko...
-Banane ya ben pc alamadım ülke öldü ya...

İthalatın, faizin, borsanın kötüleşeceğine takılmayıp pc alamadım diye ağlayanlara lafım. Dolar yok yere kafasına göre artıyor sananlara bunun azalan üretim artan tüketim ve dış ülkeler ile oluşan gerginlik ile 2 tarafında savaş olan bir (Azerbaycan ve Suriye) ülkede tek suçun ekonomi bakanı olduğunu sananlara lafım. Tamam durumda kötüleşme var kabulümdür ama sebeplerini araştırmadan çamur atmak iyi değil. Hele ki söz konusu olan zaruri bir ihtiyaç değilse. Sürekli eleştirmek yerine olan durumdan nasıl daha kolay kurtuluruz demekle olur. Ben ne sağcıyım ne solcu. Doğru neyse o. Durum iyiye gitmiyor ama sebepleri anlattıklarınız değil. ( Ortada anlatılan bir şey de yok zaten gelen geçen hem hükumeti işidir bu diyor.)
Evet tabiki başımızdakilerin hiç suçu yok 👌. Hep savaş oluyor Ameriga doları arttırıyor o yüzden oluyor 😎!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı