Dolar ve Euro Nereye Gidiyor?

Dış güçler, fetöcüler, Avrupa hepsi. Ayrica ac bak ülkemizin son 20 yilda yapilanlarina. Lütfen yapilan hizmete saygi duyun.
Yapılan hizmete mi saygı duyayım? Ben hepsinin karşılığını veriyorum merak etmeyin. Son 20 yılda ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir şey yapılmamıştır hocam. Eğer varsa kaynaklarıyla birlikte belirtebilirsiniz. Fetö diye bir şeyde yoktur artık anlamanız gerek. Kaç yıl önce kamera önünde Elele sıkışıp şimdi vatan haini ilan ettiler. Avrupa'nın da bizi kıskanması falan fasafiso %60 enflasyon oranına sahip bir ülkeyi kim neden kıskansın.

Yapılan hizmete mi saygı duyayım? Ben hepsinin karşılığını veriyorum merak etmeyin. Son 20 yılda ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir şey yapılmamıştır hocam. Eğer varsa kaynaklarıyla birlikte belirtebilirsiniz. Fetö diye bir şeyde yoktur artık anlamanız gerek. Kaç yıl önce kamera önünde Elele sıkışıp şimdi vatan haini ilan ettiler. Avrupa'nın da bizi kıskanması falan fasafiso %60 enflasyon oranına sahip bir ülkeyi kim neden kıskansın.
Çünkü ekonomimiz kisa sürede çok büyük bir hizla büyüdü. Pandemi de bile dünyada en az etkilenen ülkelerden birisi Türkiye.

Çünkü ekonomimiz kisa sürede çok büyük bir hizla büyüdü. Pandemi de bile dünyada en az etkilenen ülkelerden birisi Türkiye.
Tamam güzel espiri yapıyorsun güldük eğlendik ama yeter bıraz sıktı değilmi
Ekonominin büyüdüğünü bir ben mi görmedim :)
Enflasyon bakımından diyorsan çok haklısın, yakında daha büyümelerde görürüz (hiper enflasyon)

11 Yıl Limak-Daelim-SK-E&C Yapı tarafından işletilecek Çanakkale Köprüsüne, geçiş garantileriyle ödenecek tutarlar aşağıdadır.

Yılda 290.722.500 Euro yani 4.230.012.375 TL ödeyeceğiz.
11 yılda toplamda 46.530.136.125 TL ödenecek.

Peki, maliyeti ne kadar? 7.145.000.000 TL.

Not: Resmi Gazete'de yayımlandı; aralarında şeker fabrikalarının taşınmazların da bulunduğu 9 arazi satıldı.

Köprüler ne için yapılır? Yolu kısaltmak ve insanlar gidecekleri yerlere daha hızlı ulaşmaları içindir. Aynı zamanda masrafların azalması için.
Yapılan havaalanları gibi garanti ücret adı altında bir madde var. 100.000 nüfüslü bir yere havaalanı yapılıyor. 100.000 nüfüsün hergün havaalanını kullansa bile kotayı dolduramıyacağı bir garanti veriliyor. Bu havaalanını kullanmayan 750 KM uzaklıktaki çiftçi vergileri ile bu garanti ücreti ödüyor.

Yol yapmış, havaalanı yapmış. Böyle yapacak ise yapmasın. Vergi veriyoruz bunlar yapılsın diye. Bunu kabul ederim. Ama kullanmadığım bir hizmete vergi vermek nedir? Devletin işi budur. Yol, köprü ve baraj yapmak.

Bir örnek daha vereyim. Bana bilgisayar topla desinler. Çok titiz olduğum için tek başıma günde 3-5 tane toplayabilirim. Bir anlaşma yapıyorum firma ile ve günde 100 tane bilgisayar toplarım diye , bilgisayar başına 1000 TL alıyorum. Toplayamadığım bilgisayar içinde 500 TL ödeyeceğim diye imza atıyorum. Gün sonu 5 bilgisayar topluyorum ve firmaya 47.500 TL ödüyorum. Böyle anlaşmayı anca akıl sağlığını yitirmiş birileri yapar.

Geri
Yukarı