Dolar veya Euro Alınmalı mı?

Evet arkadaşlar. Elimde 600-700 TL kadar para var. Bunları Euro ya da dolara çevirmeli miyim? Çevirirsem hangisine çevirmeliyim? Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Şu anda ne dolar ne altın ne euro alınmalı. Zaten tavan fiyat yapmış bir şekilde. 10 kuruş olsa dahi indirecekler fiyatını.

Euro hem dolardan hem de türk lirasından kazandırır. ABD devamlı dolar bastığı için Euro karşısında değer düşürüyor. Senin için Türkiye de her döviz kazandırır. Taki bu hukümet düşene kadar. Tabi ben bu yorumu sadece dolar ve euro için yaptım. Başka birimlere de yönelebilirsin.

Kısa vadeli olarak düşünüyorsan Türkiye'de asla dövize yatırım yapılmaz. Eğer uzun vadeli düşünüyorsan eline geçen her parayı dövize yatırmalısın.

Altın daha mantıklıdır, Döviz için minumum bin dolar veya bin avro ile başlamanı öneririm.

Ben elime geçen tüm parayı Euro'ya çeviriyorum en kötü zarara girersin ama en azından elinde tüm Dünyada geçen bir para birimi olur. Bunun dışında büyük bir zarara gireceğini sanmıyorum en fazla 2TL düşer bu da imkansıza yakın bana sorarsan.

Altın'ın ons'u şu günlerde düşüş içinde altın alacaksanız ons'u 1800leri test ettiğinde alın derim tekrar fırlayacak (Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.)

Geri
Yukarı