Dolar yükselir mi düşer mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kasillas454

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu bildiriyi özellikle Recep abiye soruyorum. Abi sence dolar yükselmektir düşçek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyasi ve ekonomik görüş olarak Recep Baltaş'ı kendime yakın görüyorum açıkçası. Birde sadece Recep Baltaş değil forumda ki diğer üyelerde aynı fikirde olacaklardır herhalde. Dolar anlık düşüşlere uğrayabilir. Şuan 2.71 2 gün sonra 2.68'e düşer sonra 2.72'ye çıkar. Hiçbir şey üretmeyip üstüne saman ithal eden bir toplum olarak sadece tüketiyoruz. Tüketerek doları düşüremezsin. Tüm dünyaya satacak bir şey yapmaz isen ne dolar ne de Euro düşer. Yılın sonuna kadar doların 3'ü geçmesi bekleniyor. Olası bir durum. Dediğim gibi kısa sürede üretip satabileceğimiz bir şey olmaz ise zor. İlla teknolojik bir alet olması gerekmiyor kendi ülkemizde ki tarımı bile canlandırabilsek bu kadar yükselmez dolar.

Siyasi ve ekonomik görüş olarak Recep Baltaş'ı kendime yakın görüyorum açıkçası. Birde sadece Recep Baltaş değil forumda ki diğer üyelerde aynı fikirde olacaklardır herhalde. Dolar anlık düşüşlere uğrayabilir. Şuan 2.71 2 gün sonra 2.68'e düşer sonra 2.72'ye çıkar. Hiçbir şey üretmeyip üstüne saman ithal eden bir toplum olarak sadece tüketiyoruz. Tüketerek doları düşüremezsin. Tüm dünyaya satacak bir şey yapmaz isen ne dolar ne de Euro düşer. Yılın sonuna kadar doların 3'ü geçmesi bekleniyor. Olası bir durum. Dediğim gibi kısa sürede üretip satabileceğimiz bir şey olmaz ise zor. İlla teknolojik bir alet olması gerekmiyor kendi ülkemizde ki tarımı bile canlandırabilsek bu kadar yükselmez dolar.
Türkiyede inanılmaz ihracat var ve çoğu kişi bilmeden, araştırmadan konuşuyor. Mercedes:
  • Türkiye - İstanbul Hoşdere (otobüs, Binek ve Hafif Ticari Araçlar)
  • Aksaray (Kamyon ve Ağır Ticari Araçlar)
Ford Otosan : Otosan, 1959 yılında kurulmuş Türk otomotiv şirketidir.
TOFAŞ: TOFAŞ (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.), 1968 yılında Koç Topluluğu'nun kurucusu Vehbi Koç tarafından kuruldu. Üretim fabrikasıBursa’da yer alan, Koç Holding ve FCA - Fiat Chrysler Automobiles'ın eşit hissedar olduğu kuruluş, bugün %37,8 Fiat Auto S.P.A, %37,8 Koç Holding A.Ş. ve %24,3 diğer kuruşlara ait ortaklık yapısıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Tofaş, hem binek, hem de hafif ticari araç üretebilen tek Türk otomotiv şirketi konumunda yer almaktadır. Türk otomotiv sanayisinin büyük üreticilerinden biri olan Tofaş, yılda 400 bin araçlık üretim kapasitesine ve 6.500 çalışana sahiptir.

Uranyum: Sadece Türkiye de çıkarılır, düne kadar işlenmezdi artık ülkemizin menfaatleri için kullanılıyor.

Şu yapılan Nükleer Santraller umarım gerekli tedbirler alınarak kurulur ve faaliyete geçerse ülkemizin Nükleer alanda inanılmaz ilerlemesine neden olacak.

Ülkemizi kötülemek bazılarına ''cool'' gibi geliyor. Oysa ben ülkemizin sahip olduğu coğrafyasını verimli bir şekilde kullanabilmek taraftarıyım. Ülkemiz çok ileri gelişmiş bir şey değil, millet hiç değil. Kekosu kezbanı bol umarım eğitim seviyemiz de %99 lara çıkar. Benim gibi de umarım millet Metin2 falan oynamaz da çalışır dersine, sporuna, sanatına. Çok çalışmak lazım çook. Malesef milletimiz rahatına daha çok düşkün ve ben de buna dahilim malesef. Unutmayın Türkiye kendi arabasını üretmese de büyük markaların üretimini ve ihracatını yapmaktadır. Bu sadece verdiğim bir örnekti ve daha bunun gibi bir çok örneği var. Tek gerileme tarımda pirinç ve pamuk dışarı satarken almaya başladık. Umarım bunlarda çözülür yakında ve tarım alanında büyük ıslahatlar yapılır. Sadece demek istediğim benim ''şu böyle tü kaka, yapamıyorsunuz '' yerine ''neden böyleyiz, bu durumu çözmek için ne yapabilirim, ülkemizin diğer ülkelerle durumu ne'' gibi sorular sormasını istiyorum. Eğitim sistemi değişmeli mesela %100 çalışmaya dayanıyor, zekaya veya yeteneğe değil.

Not: Yorgun ve uykusuzum devrik cümleler kurmuş olabilir bazı yerlerde kendimle çelişmiş olabilirim.

Siyasetin durumuna bagli erken secime giderlerse yükselir. :)
Eeuro'da yükselir bence, her durumda karliyim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı