Steam Dolara geçmeden önce oyun alırken dikkat edilmesi gereken bir durum

Oyun fiyatları, döviz kurları, indirim yüzdeleri derken millet yakında tez yazacak.

Korsan oynayın geçin bu nedir yav.

Oyunu korsan oynayalım.
Sigarayı kaçak içelim.
İçkiyi kendimiz yapalım.
Telefonu kaçak kullanalım.
Netflix'i IP TV den izleyelim.
YouTube 'u Vanced'den izleyelim.
Bu nedir yav?

Oyunu korsan oynayalım.
Sigarayı kaçak içelim.
İçkiyi kendimiz yapalım.
Telefonu kaçak kullanalım.
Netflix'i IP TV den izleyelim.
YouTube 'u Vanced'den izleyelim.
Bu nedir yav?
İçim karardı okurken .

Cidden istenen oyunlar 20 Kasımdna önce alınabilir. Fiyst artışına vs göre de iade seçeneğini kullanabilirsiniz bence. Ben öyle yapacağım

Çok güzel ugrasmıssın eline emeğine sağlık ama bir şeyi bütün arkadaslarım atlıyor bir Türkiye'de yaşıyoruz ve enflasyon arttığında oyunların fiyatı da artıyor onun için şu anki TR parası ile satışta olan ve indirimde olan oyunlar kesinlikle alınmalı bence artacak çünkü herkese nasipli alışverişler o zaman.

Her firma için geçerli değil bu. Örneğin Rockstar Games, oyunlarında yerel fiyatlandırma yapmıyor ve bu firmanın MENA-USD kullanacağını da sanmam. Önerilen kur bu. Firmaların kullanma zorunluluğu yok ve mesela Rockstar Games'in de bunu uygulayacağını sanmıyorum. Firmadan firmaya dikkat etmek gerek.

Dostlar kendinizi kandırmayın ama MENA-USD fiyatını kullanacak AAA oyun neredeyse yok. En basitinden 70 dolara satılan Mortal Kombat 1 ülkemizde 43-45 dolar zaten. Aynı durum Hogwarts Legacy, RDR2, FC24 gibi oyunlarda da geçerli.

Acvision haberi önceden aldı fiyatları güncel kura çekti. Bunun yanında WB, Ubisoft, Rockstar gibi şirketler de aynısını yapar.

Bağımsız yapımlar önerilen fiyata uysa bile şuanki fiyattan pahalı olacak zaten. Hala 75 dolar oyun 35 dolar olacak biz de o vakit alır geçeriz diyen varsa 20 Kasımda görür fiyatları.

@JohnnyCageMainEren, katılıyorum. Steam Türkiye'de Dolar kuruna geçiş yapmadan önce ara gazı aldı sadece. Kullanıcıların çoğunluğu da kendisini bu şekilde teselli ediyor.

Valla bende aldım birkaç oyun ama benim planım şöyle. Eğer Steam dolara geçtiğinde oyunların fiyatı daha ucuz olursa iade edeceğim tekrar ucuz olarak alacağım. Eğer pahalı olursa oyunları oynayacağım en mantıklı olanı bu geldi bana. Şimdi alıp kütüphanede beklet ama oynama zaten indirime göre fiyatlara göre iade edip tekrar alırsın. 2 hafta boyunca oynayış süresini 2 saati geçirmezsen zaten iade hakkın var. Bu kadar kafa yormana gerek yok bence.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@JohnnyCageMainEren kimse zaten tavsiye edilen mena fiyatları geçerli olacak demiyor. Direkt ABD fiyatıyla satışa sunsalar bile, indirimli hali şu anki indirimsiz Türkiye fiyatından ucuz oluyorsa 21-28 Kasım'daki sonbahar indiriminde alınmalı diyorum. Hesapa tavsiye edilen mena fiyatını da koymamın sebebi 20 kasımdan sonra, fiyatın olabileceği aralığı göstermek içindi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…