Steam Dolara geçmeden önce oyun alırken dikkat edilmesi gereken bir durum

@Haemus22, dediğiniz de doğru da mesela RDR2'nin satış fiyatı $60. mena-USD uygulanmazsa 1800 TL civarında bir satış fiyatı olacak. Her oyun için tutmaz bu taktik.

Aynen hocam, o yüzden indirimlere bakılsın diyorum. RDR 2 60 dolar. Geçen yıl olan sonhabar indiriminden beri %67 indirime giriyor, sadece bu son indirimde %60 indirime girmiş, tekrardan sonbahar indiriminde %60 indirime girerse 24 dolar olur o da şu anki kurla 685 lira eder. 20 Kasıma kadar herhangi bir indirime girmezse 1150 TL'den alınabilir. 21 Kasım'da 685 lira mı yoksa şimdi 1150 lira mı daha mantıklı. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum ama karşı çıkanlar dolar artacak, ABD fiyatları girilecek diyor. Ben mi anlatamıyorum yoksa arkadaşlar mı anlamıyor çözemedim işi. Dolar artarsa tekrardan hesaplanır ve karar verilir. ABD fiyatları girilirse yine benim dediğim hesap oluyor. Oyun şu anda indirimdeyse, şu anda almak mantıklı tabii ki.

Ben bu şekilde alacağım oyunları böldüm. Kesin 20 Kasım'dan önce alınacaklar ve 21-28 Kasım arasında alınacaklar diye. Diyelim ki fiyat farkı çok az olan oyunlar var o zaman @Bilinmeyen1'in dediği gibi arkadaşlar oyunu alır, sonbahar indiriminde gerekirse iade edip tekrar alırlar.

Hocam Forza Horizon 5 almayı düşünüyorum sizce şu an alayım mı yoksa 21'inden sonra mı almak mantıklı.

İndirim miktarı çok değişken. 25, 30, 35, 40, 45, 50 hepsini görmüş.

ABD fiyatından şatışa devam ederse ve son indirimindeki gibi %50 indirim görse 30 dolar eder ki bu da şimdiki fiyattan yüksek.

Eğer cis-USD fiyatına yakın olursa yeni fiyatı 35 dolar olur ve gördüğü en yüksek indirim olan %50'yi tekrar görürse (garanti değil) 17.40 dolar olur. O da şimdiki fiyattan 100 TL daha az. Riskli bir durum, bu yüzden, ben olsam 19una kadar beklerdim hafta sonu indirimi falan denk gelecek mi diye baktım gelmiyor, dolara geçmeden önce alırdım. Eğer güzel bir düşüş olursa 21'inde iade eder tekrar alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı