Dolara yatırım yapmak mantıklı mı?

5,5 TL'den aldığınız dolar 7 TL olduğunda kendinizi sıfırlamış olursunuz; Ortada herhangi bir kâr yoktur. Türk Lirasına %24 cıvarı bir faiz oranı varken de, 3-5 kuruşluk kısa vadeli "yatırımlar" için kesinlikle Doları tavsiye etmem. Ayrıca dövize yapılan her yatırım, sonuçlarını uzun vadede göreceğiniz ya da çocuklarınıza miras bırakacağınız bir pişmanlıktır.
Ecevit zamanında da senin gibi düşünüyorlardı sonra hepsi battı.

Umarım daha büyük sorunlar olmaz, dolara yatırım yapabilirsiniz ama uzun vade için yapmanızı önermem ortada bir belirsizlik var :) alternatif olarak altını önerebilirim ^_^

Seçtiğiniz kimsenin vatanı milleti düşündüğünü düşünmüyorum sadece vatandaşımız düşünür sen ben o biz siz onlar ne olur bize peki fakirleşiriz onlara ne olur zenginleşirler bağlantılarını kullanırlar ticaret yaparlar yüklü dolar yatırıp çekerler vs vs.

Aşağıda paylaştığım haber çok basit bir örneğidir.
Kalite olarak eminim dışarıda 15 20 TL ye yediğiniz bir çorbadır. Ekran başında birbirini yiyen kavga eden o adamlar ara verildiğinde sarılıp sohbet eden ticaret yapan insanlardır.
Özetle sizler bizler birbirimizi yerken meclise seçilenler paraları ortak sayıyorlar. Bu ülkede fakir siyaset olamaz(%99) nadir insanlar sayılır.

Sırf bu yüzden paran varsa değerleneceğini görüyorsanız kendinizi düşünün kardeşim yok vatandı milletti bu hale getirenler düşünmezken sen neden kendini aç bırakıyorsun refah düzeyini neden arttırmıyorsun? Dünyada düzen kapitalist paran kadar hizmet alırsın paran kadar insansın...

Seçtiğiniz kimsenin vatanı milleti düşündüğünü düşünmüyorum sadece vatandaşımız düşünür sen ben o biz siz onlar ne olur bize peki fakirleşiriz onlara ne olur zenginleşirler bağlantılarını kullanırlar ticaret yaparlar yüklü dolar yatırıp çekerler vs vs.

Aşağıda paylaştığım haber çok basit bir örneğidir.
Kalite olarak eminim dışarıda 15 20 TL ye yediğiniz bir çorbadır. Ekran başında birbirini yiyen kavga eden o adamlar ara verildiğinde sarılıp sohbet eden ticaret yapan insanlardır.
Özetle sizler bizler birbirimizi yerken meclise seçilenler paraları ortak sayıyorlar. Bu ülkede fakir siyaset olamaz(%99) nadir insanlar sayılır.

Sırf bu yüzden paran varsa değerleneceğini görüyorsanız kendinizi düşünün kardeşim yok vatandı milletti bu hale getirenler düşünmezken sen neden kendini aç bırakıyorsun refah düzeyini neden arttırmıyorsun? Dünyada düzen kapitalist paran kadar hizmet alırsın paran kadar insansın...

3-5 kuruşla yatırım olmaz işte ama olacağını zanneden bir topluluk, tüm toplumu bireysel olarak batırabilir.

Sevgili kardeşlerim Dolar, EURO yabancı para birimlerini almamanızı ve TL de kalmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Ülkemizin zor geçtiği dönemlerde yabancıların parasına değer katmak mantıksız olacaktır. Bu vatan hepimzin ve hepimiz bu bayrağın ve vatanın altında yaşıyoruz. ülkemizin bu zor sıkıntılı çalkantılı geçirdiği dönemlerinde Türk Lirasına kendi öz ve öz paramıza her zamankinden çok daha fazla destek olmamız gerektiğini asla unutmayın. Yatırımlarınızı Altın üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Hem Türk lirasına destek vermiş olursunuz hemde ülkeme katkı sağlamış olursunuz. Benim görüş ve düşüncelerim bu şekildedir gerisi sizin bileceğiniz iş..
Düşünceniz mutlaka ki iyi niyetli olsa da TL ye değer kazandıracak olan sizin zor şartlarda kazandığınız 3 5 kurusu TL olarak tutmanız ya da bir takım insanların sizin yaşam kalitenizi yaşam sartlarinizi önemsemeden gidin elinizde ki dövizi bozdurun demesi ile olacak bir şey değil. Öyle olsaydı ayakkabı kutularinda saklanan paralar döviz değil TL olurdu.
Siz bu konuda bencil olmak ve nasıl kara gececekseniz o şekilde yatırım yapmalısınız. TL ye değer kazandırmak sizin işiniz değil, onun için fabrika satmamak, yapmak, tarımı bitirmemek gelistirmek vs vs gerekli.

Son düzenleme:
Belki de fotomontajdır, belki hediye gelmiştir. Nereden bileceksin?
Evet ben montajladım bide biliyor musun, profilimdeki adam varya, bak baş harfini küçük yazıyorum amerigalı diye normalde profilimdeki fotoğrafta gülümsüyor, ben onu üzmek kahretmek hayattan bezdirmek için montajladım ve üzgün yaptım biraz da ağlamış süsü vardim. Sonuçta 2023'teki olacakları biz biliyoruz yani onlar ekmek bulamayacaklar biz bor yiyeceğiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı