Doların Gidişatı

Erelis

Decapat
Haziran ayında PC alacağım ama size bir şey sormak istiyorum, belki biraz saçma olacak ama doların gidişatı sizce nasıl olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doların düşeceğine dair en ufak bir ihtimal göremiyorum maalesef. Yükselecek, yükselecek ama ne kadar yükselir onu bilemem. Çok vakit kaybetmeden bilgisayarınızı almanızı öneririm.

Valla bende kartın ekstresini bekliyordum ayın 17’si. O kadar beklemişken bir 10 gün daha bekleyip Ryzen 3000’i görmek istiyorum. Haziranı bulucak gibi görünüyor ve dolar şimdiden kendini gösterdi. Dün sabah 5.96₺ şu anda 6.17₺ sinerji üzerinden 13.500₺ alışverişim 14.240₺ olmuş.

Siz alacağınız parçaların dolar bazlı fiyatı neyse (Mesela alacağınız sistem 5000 TL'lik bir sistem, Tüm TL'yi Dolara çevirin. Bu da 812 dolar ediyor) o parayı dolara çevirin. O zaman sizi ne olup bittiği ilgilendirmiyor. Çünkü dolar artsa senin elindeki para da artacak. Bir nevi ufak bir yatırım :D

Siz alacağınız parçaların dolar bazlı fiyatı neyse (Mesela alacağınız sistem 5000 TL'lik bir sistem, Tüm TL'yi Dolara çevirin. Bu da 812 dolar ediyor) o parayı dolara çevirin. O zaman sizi ne olup bittiği ilgilendirmiyor. Çünkü dolar artsa senin elindeki para da artacak. Bir nevi ufak bir yatırım :D
Hocam yalnız alış ve satıs fiyatı aynı değil doların sorun orda zaten :^)

Geri
Yukarı