Doların yükselmesi ve her şeyin zamlanması geçici mi?

Henüz kur farkı çoğu ürüne yansımadı bile. Amazon'da 70 Dolar'a satılan kulaklık Hebsiburada'da 220 TL'den satılıyor mesela. Kısa ve orta vadede kur farkı mecburen, Dolar ile ülkeye giren her ürüne yansıyacak. İşte o zaman esas sıkıntı başlayacak. Bu tarz 40-50 Dolar'lık ürünler bile 300-400 TL olacak. Venezuela gibi olmayız ama baya bir sıkıntı yaşarız.

Siyaset katmadan nasıl tartışacağız ki. Sanki ülkeyi ben yönetiyorum, Ule. OVP açıkladılar. Dediklerine göre 2019 yumuşak iniş, sonra yavaş yavaş kalkınacakmışız yine. 2021 gibi kriz biter diyorlar en iyi ihtimal. İnandım mı? Yaptıkları yapacaklarının göstergesi olduğuna göre, bizi zaten bu duruma sokanların çıkaracağına inanalım mı? Ben kesinlikle inanmıyorum. Bu siyasal islam denen karanlık bitmediği sürece dibinde dibine gideceğiz. Venezuela'nın petrolu var. Petrol fiyatları arttığında ülke kurtulacaktır. Peki senin neyin var? Kısa vadeli 200 milyar TL, uzun vadeli 900 milyar dolar TL borcu neyle ödeyeceksin, öpücükle mi?

Sakın ha inanmayın bunlar hep manipülasyon. -TC Cumhurbaşkanı Erdoğan. Kurdaki dalgalanma sorununu çözdük- Berat Albayrak.

Dosya Ekleri

• dolar 555.png
    dolar 555.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 68
  • enflasyon.png
    enflasyon.png
    91,3 KB · Görüntüleme: 73
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı